Для вивчення державної мови в Україні запровадять нову модель, за прикладом Естонії і Латвії, 60 на 40.

Про це стало відомо завдяки заяві міністра освіти і науки України Лілії Гриневич після зустрічі з делегацією Угорщини.

"Наш мовний закон розглядала Венеціанська комісія. Ніяких змін до статті 7 "Мова освіти" вони не вимагали. Є тільки рекомендації комісії, пов'язані з декількома пунктами. Їх виконання не зашкодить провідній ідеї статті - що кожна дитина на момент закінчення школи повинна володіти державною мовою, як і рідною. Угорщина виставила тільки одну умову: вони знімуть будь-яке блокування і зрозуміють цей закон, якщо будуть виконані всі вимоги Венеціанської комісії. А це не завдасть нам ніякої шкоди і ми так чи інакше повинні виконувати рекомендації комісії", - цитують міністра українські ЗМІ.

Лілія Гриневич розповіла, що є рекомендація Венеціанської комісії про подовження тривалості перехідного періоду.

Популярні новини зараз
Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку
Показати ще

"Вже в цьому році ми хочемо закріпити вивчення української мови у школах нацменшин. Виділили 47 млн грн на обладнання кабінетів у школах нацменшин. Пропонуємо модель 60 на 40, яка працює в Естонії і Латвії. Це означає, що починаємо вчити дітей рідною мовою, і вони вчать державну. У процесі додаємо предмети державною мовою і на останньому етапі школи співвідношення навчального часу, державною мовою має бути не менше 60% і лише 40% вживання мови національної меншини. Ця модель працює. Приватні навчальні заклади можуть самі собі вибирати співвідношення мов. Але повинні показати результат: всі діти знають державну мову. Вони повинні забезпечити вивчення української мови як державної. І це нове, зараз приватні заклади не зобов'язані так робити", - говорить Гриневич.

Як повідомляв портал "Знай.uа" вже 2 липня розпочнеться реєстрація електронних кабінетів вступників. Прийом заяв та документів розпочнеться 12 липня. Про це під час прес-конференції у Києві сказала Міністр освіти і науки Лілія Гриневич

"Ця прес-конференція присвячена в першу чергу першому етапу вступної кампанії: 2 липня розпочнеться реєстрація електронних кабінетів вступників та завантаження до них необхідних документів", - сказала вона.