У конкурсі на кращий проект музею Революції гідності перемогли німецькі архітектори.
Друге місце отримав проект киян, а "третя премія" дісталася французькому архітектору.

Переможцями конкурсу на кращий проект музею Революції гідності і меморіального комплексу Героїв Небесної сотні стали німецькі архітектори професор Ян Кляйхус (prof. Jan Kleihues) і Йоханес Кресснер (Johannes Kressner).

Про це повідомляє прес-служба Міністерства культури України.

"Ми з Йоханнесом були свідками подій, коли Берлін був розділений на східний і західний, і напевно, якби не сталася ця революція, ми б не мали того, що ми маємо зараз. Тому ми з великою повагою, пропустивши крізь себе особистий досвід, поставилися до процесу розробки архітектурного проекту Музею вашої Революції ", - розповів Ян Кляйхус на брифінгу в Києві."Це поєднання полягає в відображенні ніш, які згодом будуть розташовані по Алеї Героїв Небесної сотні, де будуть міститися пам'ятники, які люди самі виготовляли в честь загиблих Героїв. Особливо приємно усвідомлювати те, що ідея, яку ми намагалися закласти була прочитана членами журі під час оцінки проекту, зокрема, це ідея похилого пандуса, який в підсумку перетворює музей на фінальну крапку шляху пам'яті ", - говорять автори.

Популярні новини зараз
Заборона на виїзд з України підліткам з 13 по 18 років: у Держприкордонній службі дали пояснення Дмитро Комаров став ворогом номер один і задоволений: "Мені не соромно дивитися людям у вічі" За комуналку платити більше не будемо: українці дізналися, тарифи на які послуги точно не зростуть Встигнути за три місяці або втратити частину пенсії: українців попередили про важливий нюанс
Показати щеДруге місце отримав проект київських архітекторів Антона Олійника та Олексія Пахомова з "Buro / architects". А проекту французького архітектора Ліни Готме дісталось третє місце, йдеться в повідомленні.

За інформацією ЗМІ, виставка конкурсних проектів в номінації "Музей Революції гідності" буде відкрита з 13 липня по 13 серпня 2018 року на 1 поверсі Будинку Архітектора в Києві.

Як повідомляв портал "Знай.ua", 24 червня Верховна Рада підтримала поширення статусу учасника бойових дій (УБС) на постраждалих під час Революції гідності - в тому числі тих, хто отримав легкі поранення.

Також парламент виділив землю на вулиці Інститутській у Києві для Меморіалу Небесної сотні і постановив зробити стенди на пам'ять про цих героїв в школах і ВУЗах.