За чотири роки, що минули після Революції Гідності, в Україні була прийнята низка важливих документів для соціальної підтримки учасників тих кривавих подій і родичів героїв Небесної Сотні.

Про це повідомляє "Обозреватель".

Пенсії для сімей, які втратили годувальника

Вони призначаються членам сімей осіб, які загинули в результаті поранення, каліцтва, контузії, отриманих під час участі в масових акціях громадянського протесту в Україні в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року. Цей документ вступив у силу ще 16 грудня 2015 року.

Слід зазначити, що діти загиблих майданівців такі пенсії будуть отримувати навіть без урахування факту, чи перебували вони на утриманні батьків. Що стосується інших членів сім'ї (дружини, батьки), то не можуть отримувати цей вид виплат у разі своєї нетрудоздібності. Розмір пенсії по втраті годувальника буде варіюватися залежно від кількості членів сім'ї, яким вона належить: одна працездатна людина - 50% пенсії за віком померлого, двоє і більше людей - 100% пенсії за віком, які рівними частинами розподіляються на всіх членів сім'ї, які можуть розраховувати на допомогу.

Популярні новини зараз
Абоненти збунтувалися проти "Київстар": не хочуть доплачувати за гігабайти, якими не користуються "Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили"
Показати ще

Терміни виплати такої пенсії також різняться. Якщо діти отримують їх до дорослого віку, то пенсіонери - довічно.

Достроковий вихід на пенсію близьких загиблих на Майдані

Відповідний закон (№7429) був прийнятий Верховною Радою 8 лютого 2018 року. Він поширюється на дітей, які стали інвалідами, будучи неповнолітніми, на батьків загиблих, а також на дружин за умови, що вони повторно не вийшли заміж.

Згідно з документом, жінки зможуть вийти на пенсію у 50 років за наявності 20 років стажу, а чоловіки - в 55 років при наявності 25 років стажу.

Призначення пенсії по інвалідності потерпілим на Євромайдані

Це передбачено законом №1010-VIII. У ньому прописано, що люди, які отримали важкі каліцтва під час Революції Гідності, можуть отримати її незалежно від наявності страхового стажу.

Приводом для призначення такої пенсії є звернення людини за медичною допомогою у період з 21 листопада 2013 року по 30 квітня 2014 року. Документальним підтвердженням права на отримання пенсії по інвалідності є виписки з акту огляду Медико-соціальної експертної комісії із зазначенням причини інвалідності. Говорячи про розміри виплат, слід зазначити, що вони будуть залежати від групи інвалідності: I група - 100% пенсії за віком, ІІ група - 90%, а III група - 50%.

Надання пільг бійців АТО для поранених на Майдані

24 лютого розпочне діяти закон № 2203-VIII, який визначить статус постраждалих учасників Революції Гідності, пільги і гарантії їхнього соціального захисту. Зокрема, він наділить поранених у результаті протестів такими ж преференціями, як і учасників бойових дій. Мова йде про наступні пільги:
- безоплатне одержання ліків і медичних засобів за рецептами лікарів;
- першочергове безплатне зубопротезування;
- безкоштовні путівки в санаторії або компенсація їхньої вартості;
- знижка 75% на квартплати;
- знижка 75% на житлово-комунальні послуги;
- знижка 75% на паливо для будинків без централізованого опалення;
- безкоштовне користування всіма видами транспорту;
- право звертатися у поліклініки та госпіталі за попереднім місцем роботи в разі її зміни або при виході на пенсію;
- щорічне медичне обстеження і диспансеризація;
- першочергове обслуговування у медустановах, аптеках, першочергова
госпіталізація;
- виплата середньої зарплати в якості допомоги по тимчасовій непрацездатності;
- додаткова відпустка терміном 14 днів на рік зі збереженням зарплати;
- переважне право залишитися на роботі при скороченні кількості працівників;
- переважне право на працевлаштування у разі ліквідації підприємства, установи, організації;
- першочергове забезпечення житлом або земельною ділянкою для будівництва, якщо є така необхідність;
- одержання позики на будівництво, ремонт, приєднання будинку до інженерних мереж або комунікацій, яку можна виплачувати протягом 10 років, починаючи з п'ятого року після завершення перерахованих робіт;
- право на безкоштовну поїздку поїздом, міжміським автобусом або політ літаком раз у два роки (якщо один раз на рік, то за 50% вартості);
- позачергове встановлення на пільгових умовах квартирних телефонів і знижка 50% на абонементну плату;
- першочергове обслуговування службами ЖКГ, громадського харчування, міжміського транспорту;
- право на щорічну виплату до 5 травня один раз виплачують гроші, суму яких визначає Кабмін у межах бюджетних призначень.

Крім того, цей закон регламентує видачу пораненим учасникам Революції Гідності відповідного посвідчення, що підтверджує їхній статус (подібно посвідченнями УБС). Однак видаватися такі "корочки" будуть лише протестуючим.

Матеріальні допомоги

Згідно з останнім релізом від Міністерства соціальної політики, постраждалі на Майдані і члени їхніх сімей повинні отримати такі компенсації:
- у зв'язку зі смертю члена сім'ї, який брав участь у масових акціях громадянського протесту, за умови, що смерть безпосередньо пов'язана з участю у них - 1 млн грн;
- у зв'язку з нанесенням тяжких тілесних ушкоджень учаснику масових акцій громадянського протесту - 700 тис. грн;
- у зв'язку з нанесенням тілесних ушкоджень середньої тяжкості учаснику масових акцій громадянського протесту - 500 тис. грн;
- у зв'язку з нанесенням легких тілесних ушкоджень, побоїв, катувань учаснику масових акцій громадянського протесту - 200 тис. гривень.

У разі, якщо допомога вже виплачувалася протягом попередніх років, то розмір державної допомоги буде зменшений на раніше виплачену суму.

Батьки Героїв Майдану допомагають чужим дітям, які боронять Україну на Східному фронті.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що українці згадують події, що назавжди змінили країну.