У Міжнародному валютному фонді (МВФ) закликала Україну встановити ринкові ціни на газ. Про це заявив представник МВФ в Україні Йоста Люнгман, повідомляє Reuters.

Як повідомив представник МВФ, Україна повинна дозволити ринку встановлювати ціни на газ в рамках програми кредитування.

"Важливо, щоб ціни на газ - і комунальні тарифи не виняток - визначалися ринком, згідно з реформами, які були введені в 2016 році. Це серйозний прорив у процесі реформ в Україні за останні кілька років", - сказав він.

Україна в 2016 році погодилася привести ціни на газ у відповідність з рівнем зовнішніх ринків, однак цю вимогу не було виконано, що заморозило видачу Україні кредитного траншу від МВФ.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Дніпровська дівчина-хатико повернулася, але тепер вона нападає на людей Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять
Показати ще

"МВФ чітко дав зрозуміти, що виконання обіцянок про приведення цін на газ до ринкового рівня є основною умовою фінансування. Українська влада все ще може провести запропоновані МВФ реформи до президентських і парламентських виборів, які пройдуть не пізніше 2019 року. Кредитна програма МВФ закінчується в березні майбутнього року", - йдеться в повідомленні.

Як наголошується, що український уряд відклав ухвалення рішення про ціноутворення ще на два місяці.

Як раніше передавав портал "Знай.ua", 28 березня Кабінет міністрів продовжив спецзобов'язання "Нафтогазу" на продаж газу населенню, а також залишив незмінним тариф до червня 2018 року.

Підвищення цін на газ вимагає постанова Кабінету міністрів № 187 від 22 березня 2017 року, розроблена Міністерством економічного розвитку і торгівлі.

Уряд повинен був опублікувати цей показник ще 1 липня 2017 року. Замість цього 26 вересня 2017 року Кабмін протокольним рішенням відклав дату публікації на невизначений термін.

Відстрочити оприлюднення ціни вирішили до узгодження механізму її визначення з МВФ та Європейським енергетичним співтовариством. До публікації рішення ціна залишиться на поточному рівні - 4,942 тис грн за тисячу кубометрів без ПДВ.

За методикою, яка діє в даний момент, якщо за підсумками року є відхилення "плюс/мінус" 10%, ціна на наступний опалювальний сезон повинна переглядатися.