11 жовтня в медіа-просторі «Трансформер» о 18.00 відкривається виставка-протест художників зі Львова. Мова йде про довготривалу боротьбу львівських митців проти свавілля НСХУ і розбазарювання її керівництвом колективного майна.

Це другий мистецький крок у боротьбі львівських художників за майно та громадянські права. Біля двох тижнів виставка експонувалася у львівському Палаці мистецтв. В результаті до протестуючих приєдналися їхні колеги і тепер, у оновленому варіанті експозиція (скульптура, графіка, живопис, кераміка, текстиль) буде представлена у київській галереї «Трансформер».

Мета виставки – звернути увагу громади на безчинні дії керівництва НСХУ. Навесні трьох скульпторів та двох графіків ‒ Василя Ярича, Сергія Якуніна, Василя Заляско, Дмитра Паруту, Вікторію Ковальчук ‒ було виключено з Львівської Спілки художників України за те, що вони зацікавились станом майна та фінансовою діяльність керівництва НСХУ.

Конфлікт загострився з моменту спроби виселення львівських скульпторів з майстерень в Стрийському парку. Усі звернення до правоохоронних органів і спроби захистити право на роботу через суди зазнали фіаско.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця Хто не виконає вимоги ПФУ – залишиться без пенсії: кому призупинять виплати
Показати ще

«Культура в нашій країні є в загоні, – говорить учасник виставки, заслужений художник України, член НСХУ Володимир Ропецький, - Образотворча культура сьогодні випала з соціального життя, а художники живуть поза суспільством. Ситуація стала надкритичною. Квінтесенція її – феодальні дії керівництва Спілки, коли воно розправилося з відомими і шановними митцями, котрі є обличчям львівського культурного життя, беззаконно виключивши їх з лав спілки.

Ми мусимо дбати про молоде покоління, а майбутнє нашої культури без виробничої бази, яку НСХУ довгими роками знищує і розпродає – немислиме.

Виставкою ми хочемо звернути увагу суспільства на те, що останній форпост нашої культури знищується за нашими спинами конкретними особами. Держава не може жити без ідеології, а ідеологія формується професіоналами. Ми хочемо привернути увагу і загострити проблему. Розбазарюється колективне майно, яке належить громаді, а не поодиноким особам, які нині опинилися в керівництві НСХУ».

Запити художників щодо долі багетної фабрики, магазину-салону «Художник», який був візитівкою Львова, галереї «Артес», скульптурних майстерень у Стрийському парку, Кераміко-скульптурної фабрики, будівлі Спілки художників на площі Міцкевича і художньо-виробничого комбінату на вулиці Козланюка залишились без відповіді.

«Як показує практика, - ділиться молодий скульптор Василь Заляско, - художник може боротися тільки мистецтвом. Наші заяви до судів і керівництва НСХУ залишилися без уваги. На них ніхто не реагує і нас ніхто не чує. Виставка у Львові навпаки зробила певний резонанс в суспільстві. Багато громадян долучилися до нашої проблеми, також з нею познайомилися і туристи з різних регіонів країни, і ми сподіваємося, що в Києві інформація поширюватиметься і далі ті художники, які поки що байдуже ставляться до наших проблем, зрозуміють, що ці питання торкаються їх особисто».

Львівські художники сподіваються, що саме завдяки мистецькій акції зможуть отримати допомогу.

«Виставка – це лірика, а лірикою злодіїв ми не візьмемо, – пояснює графік, Дмитро Парута. - Для нас цей жест – лише прецедент, щоб люди, які хочуть і можуть нам допомогти, звернули на проблему увагу. Ми – художники, і ми потребуємо уваги та юридичної допомоги. У Львові до нас приєдналися графіки, скульптори, живописці, художники декоративно-прикладного мистецтва. Серед них професор Любомир Медвідь, заслужений художник Микола Шимчук та народний художник Микола Андрущенко. Тверезих людей в художньому середовищі багато, тому ми і сподіваємось на небайдужість до нашої проблеми».

Експозицію львів’ян (скульптура, графіка, живопис, кераміка, текстиль) можна подивитися до 18 жовтня в «Трансформері» (Велика Житомирська 19 б - Будинок з Конем).

Дивіться: виставка-протест львівських художників

Як повідомляв портал "Знай.ua", названі найвідоміші митці нашої країни.