Керуюча справами виконавчого комітету у Херсонській Міській раді Катерина Гандзюк розповіла на сторінці у Facebook про швидке закінчення історії про перехід усіх шкіл Херсонщини на українську мову.

Вона заявила, що голова Херсонської ОДА Андрій Гордєєв погодився на вимоги "Батьківщини" та "Опозиційного блоку". Ціна - звільнення директора департаменту освіти Євгена Криницького за його рішення перевести всі школи області з 1 вересня на українську мову.

"Жалюгідному БПП ватна консєрва Мангер (голова Херсонської обласної ради Владислав Магнер - ред.) висунув вимогу звільнити чиновника, який не побоявся відкрито виступити за українську мову. Серйозно. Не побоявся перевести школи на державну мову. Таке враження, що нас кинули у якийсь портал у 2012 рік. І, що найбільша діч, у БПП радо на це погодились", - написала Гандзюк.

Вона додала, що Гордєєв погодився на таке рішення, щоб уникнути абсолютно порожнього юридичного рішення про недовіру депутатів Херсонської обласної ради.

Гандзюк також закликала Криницького відкликати заяву та недопустити цю коаліцію, яка базується на антиукраїнських принципах.

Як повідомляв портал "Знай.ua", у соцмережах показали "ватні" підручники російської мови в українських молодших школах.