Тим, хто відмовився від статусу переселенця з окупованих територій, перестали виплачувати пенсії. Подібна ситуація спостерігається в Маріуполі.

Про це повідомляє "Радіо Свобода". Пенсіонери почали звертатися в суди у зв'язку з "неправомірними діями Пенсійного фонду".

З серпня 2017 року громадянам, які виїхали з окупованих територій Донбасу, без попередження припинили виплату пенсій. Вони після переїзду купили житло, отримали постійну прописку і відмовилися від статусу біженців. Але їх знову змушують отримувати довідку про статус тимчасово переміщених осіб. Тільки так їм відновлять виплати пенсій.

Існує й інший варіант - отримати відмову в наданні статусу переселенця в Управлінні соцзахисту. Але переселенці кажуть, що таку довідку отримати неможливо.

Популярні новини зараз

66-річний ловелас задовольняє дружин за "графіком": 16 жінок народили йому 151 дитину

Пішов з життя відомий радіоведучий після двотижневої коми: "На голову впала..."

Тоня Матвієнко показала, як наряджає маленьку принцесу: копія Ніни

Оксана Гайсинська кардинально змінила імідж після смерті Кернеса: ви не впізнаєте вдову мера

Показати ще

"Мені кілька разів блокували пенсію, і кожен раз мене ніхто не попереджав про це. Я живу у власній квартирі. Після того, як мені черговий раз заблокували пенсію, я прописався в цій квартирі. Ілюзія, що я скоро повернуся в Донецьк, додому, розчинилася. І ось зараз, коли я себе вважав повноцінним жителем міста, без клейма тимчасово переміщеної особи, мене знову позбавили пенсії. У мене таке відчуття, ніби мене з усієї сили смикнули за нашийник, про який я вже забув. А мені знову нагадали про це. Єдиний вихід, який я бачу – йти до суду. Як це не гірко, але я змушений судитися з моєю державою ", - розповів донеччанин Сергій Ваганов.

Переселенці скаржаться, що стикаються з подібною ситуацією в усіх областях України. Бувають факти відновлення виплат, але деякі люди готові звертатися до європейських судів.

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, в Україні підрахували кількість переселенців, які покинули окуповані території Донбасу.