Київська міськрада не затвердила проект рішення з перспективою збереження археологічних знахідок під поштовою площею з перспективою будівництва там Музею Історії Києва і не розірвали договір з фірмою про будівництво на цьому місці торгового центру.

Голосування було провалено "у другому читанні". Депутати в ході засідання не підтримали "в цілому" проект рішення "Про забезпечення збереження пам'ятки археології місцевого значення і розміщення музею на ділянці прибережної міського кварталу середньовічного Києва XI-XII століття на Поштовій площі Києва". Для її затвердження не вистачило 5 голосів.

Деякі депутати виступали за внесення поправок у документ. Так, було запропоновано створити комунальне підприємство "Центр консервації предметів археології" і віддати його в управління Київраді.

Популярні новини зараз
У Кремлі спробували дати "потужну відповідь" Джо Байдену через допомогу Україні, але лише розсмішили: "Контрсанкції" Олександр Пономарьов захопився, як бійці ЗСУ ювелірно знищують техніку окупантів: "Горить, палає" Переодягнені актори в росії "виповзли" на сцену п'яні: подають "прекрасний" приклад дітям Мольфарка провела обряд на смерть кожного солдата рф, що ступив на землю України: "Предки заберуть їх"
Показати ще

Крім того, однією з вимог депутати просили внести зобов'язання протягом трьох місяців розірвати договір із забудовниками підземного ТРЦ на Поштовій площі. Він був укладений ще в 2013 році.

Столичне керівництво у 2013 році дало дозвіл інвестору ТОВ "Хенсфорд-Україна" побудувати на Поштовій площі підземний торгово-розважальний центр. Однак під час підготовчих робіт евакуатор розкопав стародавню дерев'яну вулицю часів Київської Русі. Там було виявлено багато історичних пам'яток.

Археологи працювали на цій ділянці з 2015 року. Їм вдалося виявити цілий історичний квартал. Проте вже на початку 2017 року забудовник ТОВ "Хенсфорд-Україна" припинив фінансувати археологічні роботи і заявив про намір накрити культурні шари "бетонною плитою". Громадськість виступила проти і за рекордний час петиція з вимогами перетворити розкопки в історичний музей набрала необхідну кількість голосів.

Як повідомляв раніше портал "Знай. ua" в Національному науково-природничому музеї в Києві в ході чищення опудала красноклювого пелікана виявили записку, яка датована 1840 роком. Про це написала прес-служба музею в Facebook.