Згідно із законом, в Україні можна зареєструвати громадські організації, які будуть допомагати правоохоронним органам в охороні громадського правопорядку і державного кордону.

Про це сказав міністра внутрішніх справ Іван Варченко в ефірі "Громадське радіо".

"Члени цих організацій мають право здійснювати охорону громадського порядку спільно з співробітниками Національної поліції або Національної гвардії. Те, що зараз з'являються організації, які хочуть включитися в цей процес, це абсолютно законно, вони мають право, але разом з представниками Національної поліції відповідно до того , що вони домовляються як, яким чином і де саме вони будуть здійснювати таке, наприклад, патрулювання на вулицях, або чергування ", - пояснив чиновник.

При цьому у дружин такі ж права, як і у будь-якого громадянина країни. Однак громадяни не можуть виконати значну кількість функцій, які мають право тільки поліцейські.

Популярні новини зараз
Зима ще не відступила - наприкінці березня на Україну чекають сильні снігопади Українські імена, від яких полякам "зносить дах" через красу: вам пощастило, якщо ви їх носите Українські пенсіонери отримають по 590 гривень "бонусів": хто перший у списку Введено податок на город – хто і скільки заплатить: дачники та мешканці сіл такого не чекали
Показати ще

При цьому Варченко не радить всім громадянам, які хочуть використовувати спецзасоби, включатися в роботу таких організацій. Він нагадав, що громадяни без поліцейських повноважень не мають права вимагати документів в інших громадян.

Щоб вимагати документи, зробити огляд речей або зупинити автотранспорт, дружинники повинні бути з поліцейськими.

"Коли інший громадянин здійснює конкретне правопорушення громадського порядку, тоді можна припиняти це порушення, але викликати поліцію і спільно з поліцією вже тоді допрацьовувати ситуацію", - пояснив чиновник.

Національні дружини в Києві

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що прокуратура Києва затримала ще одного члена банди "перевертнів у погонах", яка півроку потурала злодіям на Центральному ж / д вокзалі. "Це - 38-річний раніше судимий чоловік, який скоював крадіжки на вокзалі під прикриттям співробітників Нацполіціі.