Відома волонтерака Ольга Решетилова розповіла, що в історії зі смертельним вибухом міномета "Молот" на полігоні в Рівному намагалися приховати той факт, що ствол зброї вже був деформований.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляють ЗМІ.
За її словами завод, який виробляє відповідний міномет та чиновники Міноборони намагались приховати, що саме цей міномет вже був на ремонті. Більше того вона розповіла, що це не поодинокий випадок, коли "модернізовані" міномети вибухають під час навчання чи власне справжній бойових дій.
"Завод "Маяк", який виробляє "Молот" і Міноборони намагалися приховати, що цей ствол уже був деформований, він був на ремонті. А це важливо. Така ж історія була в 72-й бригаді. У них був "Молот", в ствол якого міна не влазить. Відправили його на ремонт, отримали новий ствол і через два тижні він розірвався. Потрібна міжнародна незалежна експертиза, щоб вивчити всі ці випадки. Хоча і у нас є спеціалісти. Треба зняти всі питання", - зазначила Решетилова. Крім того вона назвала прізвища чиновників, які прямо намагались завадити незалежному розслідуванню всіма можливими способами. Зокрема, за її словами Пашинський та Павловський попри чинні норми КПК зробили зі слідчого експерименту справжнє "кіно".
"Я не хочу розганяти зраду, але якщо наші військові гинуть від нашої ж зброї, то треба щось робити. І як мінімум - розібратися. Але не так, як це робить нардеп Сергій Пашинський і заступник міністра оборони Ігор Павловський, які перетворюють слідчий експеримент у фарс. Запрошують на експеримент депутатів і журналістів. Експеримент проводила військова прокуратура, в КПК чітко вказано, хто може бути присутнім: слідчі, експерти, сторони процесу. Є багато питань до чистоти цього експерименту. Чому військові опиняються на місці вибуху раніше понятих, наприклад", - підсумувала волонтер.
Варто відзначити, що раніше міністерство оборони видало указ провести експертизу металу міномета Молот, в результаті вибуху, якого на полігоні ЗСУ у Рівненській області загинули троє військовослужбовців і дев'ятеро були поранені. Про це заявив генерал армії України Степан Полторак, повідомляє прес-служба відомства. Згідно інформації, зразки будуть вивчені на базі науково-дослідної лабораторії Національного технічного університету України Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського.
У Міністерстві зазначили, що матеріали вже передані в науково-дослідну лабораторію, де відбувається їх вивчення.
Також, у міністерстві додали, що висновки за результатами експертизи "допоможуть встановити об'єктивну причину вибуху міномета".
Слідчі відпрацьовують дві основні версії вибуху міномета на Рівненському полігоні
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що стало відомо, хто допустив трагедію на полігоні.