Іноді навіть після глибокого восьмигодинного сну ми позіхаємо на роботі. Щоб зрозуміти, чому багато хто з нас відчувають втому весь час, вчені досліджували можливі причини втоми, незважаючи на повноцінний сон.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПершою причиною може бути кількість годин, які ви виділяєте для сну. Другою за частотою причиною втоми є відсутність фізичних вправ і поганий дієти.
Дослідження показало, що дорослі люди, які почали легкі вправи кілька разів на тиждень, призводять про більшої енергії після шести тижнів. Люди, які тренуються регулярно, відзначили, що сон став набагато краще, і вони менше стали помічати втому.
Всупереч поширеній думці, що кава змушує вас почувати себе бадьорим, надмірна залежність від кофеїну може також змусити вас відчувати сонливість. Це тому, що кофеїн блокує складний аденозин у вашому мозку, який зазвичай накопичується протягом дня і змушує вас спати вночі. Споживання кави або енергетичних напоїв менш ніж за шість годин до ліжка може в кінцевому підсумку вплинути на якість сну. В результаті люди, які не вживають кофеїн, часто повідомляють про те, що вранці не відчувають втоми. Зневоднений організм може бути ще однією причиною, чому ви не маєте необхідний заряд енергії та бадьорості на цілий день. Дослідження показали, що наявність дефіциту води в організмі призводить до втоми і утруднення концентрації уваги. Це відбувається з-за того, що ваша кров згущується і уповільнюється надходження кисню в м'язи і органи.
Хоча важливо пити достатньо води для боротьби з втомою, вживання алкоголю може мати протилежний ефект. Алкоголь може змусити вас заснути швидше, ваше якість сну буде набагато гірше звичайного, призведе до того, що ви будете відчувати себе втомленим протягом дня.
Звичайно, ваше психічне здоров'я також грає велику роль в тому, як ви себе відчуваєте. Якщо ви страждаєте від таких станів, як неспокій, депресія або стрес, ви, ймовірно, будете почувати себе більш виснаженими, ніж зазвичай.
Такі стани можуть викликати як фізичну, так і емоційну втому і якість сну, яке ви отримуєте, можуть бути порушені. Поговоріть зі своїм лікарем, якщо ви стурбовані проблемами психічного здоров'я.
Крім цього, якщо ви втомилися позіхати на ранковій зустрічі, деякі зміни в способі життя можуть мати значення.
Раніше портал "Знай.ua" розповів про те, що існує безліч суперечок про користь і шкоду денного сну. Одні кажуть, що не можна піддаватися бажанням задрімати зайві півгодини в денний час, коли інші настійно рекомендують приділити зайвий час для сну.