На росіян сильніше вплинуло кріпосне право, тому що існувало практично до кінця 19 століття. Українці ж - більш вільні.

Про це розповіла російський фахівець з історії України Тетяна Таїрова-Яковлєва, яка очолює Центр з вивчення історії України Санкт-Петербурзького державного університету, пише "НВ".

За її словами, в Росії не люблять про це говорити, але кріпосне право там існувало аж до кінця 19 століття. Воно значною мірою вплинуло на менталітет більшої частини населення. У масштабах історії, 150 років, які пройшли з моменту його скасування - це дуже мало.

З Україною ж ситуація інша. Більша її частина взагалі практично і не знала, що таке кріпацтво.

"Це створило більш вільний менталітет. Це було помітно ще у 17 столітті, помітно і зараз", - зазначила Таїрова-Яковлева.

Популярні новини зараз
Боргів не обібратися, якщо забудете про це: українцям нагадали про важливу процедуру Відвикайте від опалення: українців просять зробити це до вимкнення, щоб не постраждати Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону Переказ з картки на картку будуть жорстко контролювати: як можуть заблокувати картку
Показати ще

Як уточнила історик, серед найпоширеніших міфів про Україну в Росії - це те, що Україна з'явилася мало не в кінці 19 століття, що у неї ніколи не було державності, що козацтво – це щось неприборкане, неосвічене, неорганізоване.

Таїрова-Яковлева звернула увагу, що ці міфи створювали ще за часів Російської імперії, а потім плавно і зручно перенесли до Радянського Союзу.

"Багато з них - про єдиний братському народі, возз'єднання Росії та України – певні кола використовують і донині", - додала науковець.

Як писав раніше "Знай.ua", російський журналіст кримськотатарського походження Айдер Муждабаєв вказав на важливу відмінність українців від росіян.