У квітні населення та бізнес збільшили на 15,7 млрд грн суми на депозитах в українських банках – до 499,9 млрд грн (загальна сума гривневих та валютних депозитів).

Такі дані наводить Національний банк.

"За місяць залишки гривневих вкладів фізичних осіб у платоспроможних банках збільшилися на 3,7% (порівняно з 1,0% у березні). Як і в попередні місяці, подальше підвищення процентних ставок за гривневими вкладами та зміцнення курсу гривні сприяло посиленню привабливості гривневих депозитів і створило підґрунтя для пожвавлення припливу коштів фізичних осіб в банки. Активізація припливу спостерігалася і за вкладами юридичних осіб. Обсяг корпоративних депозитів у гривні, який у березні практично не змінився, у квітні збільшився на 2,8%", - зазначили в НБУ.

Регулятор також констатує, що "дещо збільшилися залишки депозитів і в іноземній валюті у платоспроможних банках. Обсяг валютних депозитів (у доларовому еквіваленті) населення зріс на 0,4%, юридичних осіб – на 1,3%".

Водночас за підсумками квітня зріс на 0,8% (у березні – на 0,3%) – до 586,3 млрд грн - загальний портфель кредитів банків у національній валюті. Фінустанови продовжили активніше нарощувати гривневе кредитування насамперед фізосіб (приріст за місяць становив 1,7%). Портфель кредитів, виданих корпоративному сектору, зріс менш суттєво (на 0,6%).

Регулятор констатує, що на процентних ставках комерційних банків, як і очікував Національний банк, продовжила відображатися низка його попередніх рішень щодо підвищення облікової ставки. Насамперед на жорстку монетарну політику НБУ, як і в попередні місяці, реагували ставки для бізнесу. Процентні ставки за новими гривневими депозитами для корпоративних клієнтів зросли за місяць від 11,0% до 11,3% річних. Як наслідок, вартість нових кредитів для бізнесу також дещо підвищилася – від 16,6% до 16,7% річних.

Внаслідок підвищення облікової ставки, а також в умовах конкуренції за гривневі ресурси банки підвищили й процентні ставки за депозитами для фізичних осіб – від 10,8% до 11,0% річних. Це позначилося і на вартості нових кредитів для фізосіб.

Популярні новини зараз
Життя стане солодшим без цукру: в Україні супермаркети оновили ціни на сіль, майонез та кетчуп Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Українські пенсіонери отримають по 500 гривень "бонусу": хто у списку "літніх" щасливчиків Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно
Показати ще

Варто відзначити, що раніше Національний банк України випустив срібну колекційну монету, яка присвячена копанню картоплі. Номінал монети - 10 грн. Тираж монети - 4 тис. штук. Запустити монету в обіг у НБУ планують 22 травня 2018 року.

"(Монета) присвячена розкриттю у художньо-образній манері іронічного образу українського архетипу. Загально відомо, що серед споконвічних цінностей українців - земля-годувальниця. Потяг і любов до неї, а також робота на ній тисячоліттями об'єднують чоловіка і жінку, що символізують дві фігури у формі серця", - йдеться в повідомленні НБУ.

На аверсі монети розміщено зображення дерева життя, з дзеркальною верхівкою на тлі поля і позолочена картопля (так само на дзеркальному тлі). Унизу розміщено малий державний герб України та рік карбування монети.

На реверсі монети – зображення сгорбленных чоловіки і жінки.

Номінал монети - 10 грн. Тираж монети - 4 тис. штук. Вага монети складає 31,1 грам, діаметр 38,6 міліметрів. Запустити монету у обіг у НБУ планують 22 травня 2018 року.

В Іспанії український хакер пограбував банки на мільярд доларів

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Нацбанк осідлав готівкову гривню.