На сьогоднішній день у соціальних мережах все частіше з'являються історії українців про невдалий досвід роботи за кордоном, передає "5 канал".

І для того, щоб уберегти від помилок інших, заробітчани використовують усі доступні джерела передачі інформації. Приміром, вони самостійно знімають свої розповіді на телефони і викладають для загального перегляду в соцмережі. При цьому на відеозаписах українці відразу наводять приклади одкровень працівників.

"Близько 1 години ночі ми заснули вчора. І сьогодні в 6 ранку підйом. В 6:45 ми вже виїжджаємо, і знову цілий день робота. Поспали 5:00 і знову на поле, працювати цілий день", - розповідає українець, який працює за кордоном.

"Друзі, я вас трохи розчарую. Зніміть рожеві окуляри", - закликає інший громадянин України, добровільно повідомляючи в соціальній мережі про реальну ситуацію на заробітках у Польщі.

Популярні новини зараз
Мобілізацію в Україні посилять: ТЦК змусять працювати ефективніше "Допекли за 4 години": українці, які оплатили послуги "Київстар", залишаються без зв'язку Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Українців попередили про три місяці без пенсії: у кого будуть проблеми з ПФУ
Показати ще

Крім того, можна в окремі блоки можна згрупувати повідомлення про невідповідні умови проживання, виплату зарплати та інші "сюрпризи".

У свою чергу український адвокат Едуард Ковтун пояснює, що зазвичай так відбувається, тому що у трудових мігрантів можливості для захисту своїх прав досить обмежені.

"По-перше, це нелегальне становище самого мігранта, що позбавляє його можливості звернутися у судові органи в тих країнах. По-друге, незнання мови, незнання менталітету позбавляє можливості розуміти, як захищати свої права", - підкреслив Едуард Ковтун.

До речі, економічна криза, зростання цін, інфляція і захмарні тарифи на комунальні послуги - всім цим бідам України уряд і профільні міністерства знайшли просте, але не зовсім логічне пояснення: відплив робочої сили за кордон. Однак чиновники забули, що саме трудові мігранти переказують на батьківщину рекордні суми коштів, тим самим даючи шанс утриматися на плаву.

Нагадаємо, що Польща кардинально змінить правила для робочих мігрантів.

Як повідомляв портал Знай.uа, питання масової трудової міграції в Україні розглядають з різних точок зору.

Також портал Знай.uа писав, що іммігранти, які тимчасово працюють в Польщі, в першому кварталі 2018 року вислали додому 3,4 млрд злотих (понад $920 млн).