За несплату аліментів в Україні розшукують 7 тис. осіб. Про це повідомив на своїй офіційній сторінці в соцмережі Facebook прем'єр-міністр України Володимир Гройсман. Також він опублікував інфографіку, в якій показано, як покарані неплатники аліментів згідно із законами України.

Гройсман нагадав, що закон про посилення відповідальності за несплату аліментів передбачає обмеження виїзду за межі України, а також використання автомобілів і зброї.

Крім 7 тис. злісних неплатників, яких оголосили в розшук, Гройсман повідомив, що 5,5 тис. громадян будуть відправлені на суспільно корисні роботи. Також 82 397 неплатникам аліментів заборонили виїжджати за кордон, 79 843 громадянам заборонено керувати авто, 79 591 неплатнику заборонили користуватися зброєю.

Популярні новини зараз
Борги анулюють: українцям дали новий шанс у важкі часи ПриватБанк без розбору блокує платежі українців: покупки перетворилися на "лотерею" Один день – 1 гривня: "Київстар" підказав як користуватися послугами майже задарма Пенсіонерам дадуть знижку на продукти 20%: що потрібно взяти в магазин
Показати ще

Як повідомляв портал "Знай.іа", в 2018 року в Україні вступили в силу нові правила виплат аліментів. Законом передбачено, що сплачувати аліменти можна при особистій зустрічі з матір'ю або батьком дитини. Але в цьому випадку юристи рекомендують обов'язково брати розписку про отримання аліментів, так як нерідкі випадки шахрайства, коли грошові кошти беруть, але потім заявляють, що їх не отримували.

Надійніше відправляти аліменти банківським переказом на рахунок, адже в цьому випадку ви отримуєте квитанцію про переказ коштів із зазначенням дати і суми.

Можна використовувати поштовий переказ на адресу одержувача. Це особливо актуально для мешканців невеликих селищ, де немає відділень банківських установ. Але в цьому випадку вимагайте оформити повідомлення про отримання грошей.

Якщо ви перебуваєте в іншій країні, то аліменти на дітей можна надсилати за допомогою спеціальних електронних систем, наприклад, Western Union та інших. В цьому випадку у вас теж залишається банківська квитанція, яка є головним і незаперечним доказом того, що гроші ви відправили.

Така обережність захистить вас, якщо інша сторона вирішить заявити, що не отримувала від вас грошей і захоче стягнути аліменти через суд за минулі періоди.

У Мінсоцполітики опублікували звіт про перші результати дії закону, навколо якого виник справжній ажіотаж у суспільстві. Документ буквально розділив громадськість на два ворогуючих табори, так як злісні неплатники, які не відправляли грошей своїм дітям роками, можу взагалі залишитися без даху над головою. За великі борги можуть відібрати як мінімум половину, а то і все житло.