В Україні поширюється епідемія небезпечного захворювання – кір масово косить дітей у дитсадках та школах.

Раніше ми писали про те, що лише на Одещині з початку року захворіло вже 798 чоловік, з них 551 - діти. Зниження зростання захворюваності не спостерігається.

В листопаді епідемія кору спалахнула в Запорізькій області: за станом на 20 листопада всього по області зареєстровано 93 випадки захворюваності, з яких 70 випадків зафіксовано тільки за листопад.

У навчально-виховному комплексі "Інтелект" в Кушугумі Запорізької області вже 35 осіб госпіталізовані з кором, повідомляє прес-служба обласного лабораторного центру Міністерства охорони здоров'я.

Повідомляється, що серед хворих як школярі, так і вчителі - всі вони госпіталізовані в обласну інфекційну лікарню.

Популярні новини зараз
Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Мобілізацію урівняли для всіх: українцям оголосили вердикт щодо економічного бронювання Українцям приготували нові виплати: хто отримуватиме 4500 грн щомісяця
Показати ще

Слід зазначити, що раніше в селищі Кушугум Запорізької області на кір захворіли 14 школярів молодших класів. За припущеннями медиків, джерелом поширення інфекції в школі стала вчителька молодших класів. Школу тимчасово закрили.

Фахівці зазначають, що практично всі запорожці, які постраждали від вірусу кору, не мали щеплень, які є єдиним способом захисту від інфекції.

Нагадаємо, кір – дуже заразна інфекція, яка передається повітряно-крапельним шляхом. Вважається, що кір – це дитяча інфекція. У дітей віком від двох до шести років вона протікає порівняно легко, а от дорослі переносять хворобу набагато важче.

Кір характеризується лихоманкою, інтоксикацією, запаленням слизових верхніх дихальних шляхів, висипами на шкірі.

Медики попереджають, що кір вражає при відсутності вакцинації майже кожну людину, незалежно від віку. Тому надійним методом попередження кору є імунізація живою вакциною. Щеплення забезпечує захисний ефект протягом близько 10-15 років.

Як повідомляв портал "Знай.ua", випадки захворювання на кір стали фіксувати ще влітку, але тоді вони не були масовими. З настанням осені кількість хворих почала зростати.