Сидіти у задушливих офісах та щодня стояти в кілометрових заторах – не для них. Унікальні українські ентузіасти перетворили власне життя на суцільну туристичну мандрівку і, судячи з усього, ні краплі про це не шкодують.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяУ них немає офіційних імен та прізвищ, тільки своєрідний "позивний". Алма родом із Маріуполя, оселилася біля водоспаду Шипіт на Закарпатті два роки тому. Її побратим 54-річний Борода і взагалі дуже досвідчений у справі вільного існування.
Більше двох десятків років вони їдуть в "українську Мекку неформалів", грають на африканських барабанах, співають пісень, а основним святом вважають Івана Купала. Досить символічно, з огляду на їх зовнішність та переконання.
Напередодні знакового дня тут розпалюють величезне вогнище і починають водити хороводи, але таке не дуже до вподоби місцевим: у ближніх селищах "фестивалі" ненавидять. Час від час тут проходить поліція та поодинокі зіваки, але щорічним гулянкам нема кінця.
Життя за зразком аборигенів виявилося складним, але цікавим, тому що до всього можна пристосуватися:
"А коли вже по холодній воді ходиш і не відчуваєш, що вона холодна – все, адаптація закінчилась. А то приїжджають і ходять тут, як в прострації, – ой, що це твориться навколо?" – зізнався в коментарі "УП" Борода.
У Алми та її супутника навіть вже з'явився власний хостел просто неба, щоправда невеликий, всього на вісім місць, але поки що цього досить.
У такому місці дуже дивна система оплати – грошей не беруть, розраховуються переважно їжею. Пластикова тарілка з печивом, чи шматок торта – ось і вся валюта.
"Для приготування страв ми збираємо різні трави – щавель, кінський щавель, чабрець, іван-чай, калганчик наш улюблений", – розповіла Алма.
Знайшовся у них і мобільний телефон, але користуються ним рідко. Не бачать сенсу у техніці там, де "можна спати голяка навіть взимку", як жартує Борода.
За собою парочка регулярно прибирає, та й іншим туристам смітити не дозволить – вважають, що земля, покрита відходами, не може дихати. Точно так, як і людина не проживе без кисню.
Як повідомляв портал "Знай.ua", ентузіаст зважився на унікальний соціальний експеримент.