Психіатри назвали, що на сьогодні є найчастішою причиною нервових зривів та хто найбільше опиняється в зоні ризику до суїциду.

За статистикою в Україні ситуація з суїцидом надто тривожна. Наша країна одна з небагатьох країн світу із найвищим показником самогубств.

А от наскільки людину легко штовхнути у смертельну пастку, розповів психіатр Рлександр Іванов, - пише "РИА Новости".

"Найнебезпечніші категорії - це люди працездатні, це вік 20-40 років, це люди, у яких був позитивний досвід в житті, якісь успішні роботи, якісь успішні справи, потім з цим трапляються проблеми. У нас зараз найбільш часті проблеми саме з чоловіками. Більш того, є цікава статистика: жінки намагаються покінчити з життям в п'ять разів частіше, ніж чоловіки, але чоловіки в п'ять разів частіше, ніж жінки закінчують саме смертю", - говорить фахівець.

На питання щодо дитячої смертності, психолог зазначив, що підлітки дуже часто намагаються накласти на себе руки, однак це не завжди закінчується трагічно.

Популярні новини зараз
Одні поїдуть, інші не доживуть: як зміниться Україна у найближчі 15 років Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору Гроші на дітей: в Україні збільшилася сума допомоги батькам новонародженої дитини Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою
Показати ще

Чим можна надавити на дітей та змусити переступити це крок?

По-перше, жалість до рідних, близьких. Тобто, якщо ти не будеш кінчати з собою, ми покараємо твоїх рідних. На жаль, найчастіше саме цим тиснуть на дітей.

А от щодо дорослих, то на них впливають так звані матеріальні радощі. Тобто, не зробиш це – втратиш усе, що маєш.

На що варто звернути увагу?

"У більшості випадків, 99%, суїцид - це продовження депресії. Депресія - це відсутність радості. Як тільки ваш рідний, близька людина перестає відчувати радість від життя, це перший тривожний дзвінок. Неважливо, закінчить він суїцидом чи ні, але якщо людина не відчуває радості, він не живе, він уже мертвий. Фізично він живий, психологічно - він не існує".

Фахівець радить уважніше стежити за рідними та при найменших проявах звертатися до психологів.

У Києві дитина зафільмувала власне самогубство

Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", на минулому тижні Верховна Рада внесла зміни до Кримінального кодексу, які стосуються доведення людини до самогубства. Нардепи вирішили внести зміни в зв'язку з тим, що останнім часом в світі стали використовувати інтернет з метою доведення людей до самогубства. Раніше законодавство не передбачало жорсткого покарання за такий злочин. Якщо вину доведуть, то особі, що причетна до самогубства іншої людини загрожує до трьох років за ґратами.