Як відомо, цей тиждень дешевого долара завершився невеликим подорожчанням валюти - на 2 копійки. У п'ятницю, 23 березня, міжбанк закрився в рамках 26,27-26,29 грн/$. При цьому поточних продажів експортерів вистачило не всім. Про це повідомив начальник управління дилінгових операцій Райффайзен банку Аваль Юрій Гриненко.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВеликі корпорації отримали після обіду п'ятниці виплати Держказначейства по ПДВ на 2,7 млрд. Гривень, тому трохи притримали валютні продажі, передає news.eizvestia.com.
"Торги стартували на 26,23-26,27 грн / $, після цього ціна знизилася до 26,18-26,23 грн / $, і знову підросла до 26,26-26,28 грн/$. Торгівля йшла у вузькому діапазоні, без вираженої ініціативи", - зазначив начальник управління дилінгових операцій Банку Південний Олег Ропяк.
Все ж врятувало те, що виплата по ПДВ сталася із запізненням, і попит на долар не встиг підрости, так що сильного дисбалансу на торгах не виникло.
"На міжбанк перестав тиснути готівковий ринок. Роста попиту на долар в касах не спостерігалося, там все дуже спокійно, тому банки не купували активно валюту під населення", - зауважив Гриненко.
Популярні новини заразПенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Плюс 2361 грн на картку щомісяця: хтось із пенсіонерів у 2025 році отримає солідний бонусПоказати ще
У той же час відзначається, що обсяг безготівкового ринку скоротився з вчорашніх $ 479,34 млн. до $ 320,02 млн 23 березня.
З числа продавців долара в п'ятницю виділяли Сітібанк, Укрексімбанк, Райффайзен Банк Аваль, ING Bank і ПУМБ, який активно продавав валюту, але після виплат по ПДВ вийшов її купувати. А з покупців - Креді Агріколь Банк і Альфа-Банк. Національний банк протягом дня не з'являвся на торгах, для чого, як кажуть скарбники, не було підстав. Хоча, знаючи нову звичку регулятора прикупити "свою десятину" - $ 10 млн. - навіть на неліквідному ринку, банкіри були задоволені бездіяльністю НБУ.
Так, касири у відділеннях підняли цінники слідом за безготівковим ринком, повідомляє джерело.
"Готівковий ринок поводився симетрично, зберігши мінімальний курсової розрив з міжбанком: ранковий рівень котирувань склав 26,16-26,24 грн/$, а до середини котирування виросли до 26,23-26,29 грн/$", - розповів директор казначейства Банку Кредит Дніпро Олег Курінний.
Прогноз курсу валют на найближчий тиждень
Варто уточнити, що на наступний тиждень у фінансистів різні очікування. Хоча всі розраховують на невелике збільшення валютних продажів, проте дають різні курсові прогнози.
"Курсові тренди будуть визначатися високою активністю учасників ринку в зв'язку з закінченням фінансового місяця і кварталу, періодом відшкодувань ПДВ, ступенем активності регулятора по корекції курсових коливань і настроями готівкового ринку, які можуть активізувати спекулятивну складову", - сказав Курінний.
Також він додав, що до кінця березня чекає коливань в рамках 26,0-26,30 грн/долар.
У свою чергу Юрій Гриненко розраховує на старт міжбанку 26 березня в рамках 26,25-26,35 грн / $, і на торгівлю протягом тижня в діапазоні 26,30-26,40 грн / $.
"В кінці місяця бізнесу буде потрібно більше гривні - на платежі в бюджет, партнерам і персоналу із зарплати. Так що експортери повинні збільшити продаж вільної частини валютної виручки. Але і імпортерам потрібно буде закривати місяць і купувати долар під зовнішньоекономічні контракти. На підвищення валютного продажу з боку нерезидентів під придбання у вівторок облігацій внутрішньої держпозики я б сильно сподіватися не став. На останньому аукціоні Мінфіну вони взяли паперів лише на 200 млн. грн., і, схоже, не налаштовані сильно нарощувати свої вкладення в ОВДП", - пояснив він.
При цьому є й ті фінансисти, які щиро сподіваються на зміцнення курсу української валюти.
"Схоже, у понеділок знову спробуємо на міцність 26,20 грн/$", - вважає Олег Ропяк.
Раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що на 26 березня в Національному банку України (НБУ) фахівці послабили курс гривні до 26,27 гривень за долар.