Свобода і відповідальність – саме ці якості будуть закладені в основу так званої "Нової школи". Нова реформа освіти буде націлена на створення "партнерських відносин" між вчителем і учнем. І ми вирішили розповісти вам, як подібне має працювати, і яким чином цього досягти.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися"Нова школа" 2017: найголовніші реформи
У новому році на нас чекають досить сильні зміни шкільної освіти. Всі вони будуть подібними до європейських. Але, як ми знаємо, Європа уживається у нас не дуже добре. Незважаючи на це, Міністр освіти України Лілія Гриневич, впевнена, що нововведення в шкільну освіту України підуть на користь не лише учням, а й вчителям. І так, найголовніші зміни:
тепер навчатися в школі потрібно буде 12 років. Варто відзначити, що "11-річка" залишилася лише у нас, Білорусії та Росії.
Крім цього у Міністерстві освіти бачать необхідність збалансувати гуманітарну та математичну освіту на всіх рівнях школи.
Віддавати дітей у школу потрібно в 6-річному віці. Поодинокі винятки – якщо у дитини є спеціальні потреби.
Початкова освіта тепер поділять на два цикли:
адаптаційно-ігровий – це 1-2 класи.
і основний – 3-4.
Пояснила Лілія Гриневич це так: "Наше завдання - кожній дитині дати доступ до якісної освіти. Успіх України в тому, щоб побудувати суспільство освіченого суспільства, тому що кожна дитина, незалежно від його здібностей, має право на успіх у житті, на максимальне розкриття своїх можливостей, яке може запропонувати якісну освіту ".
У старшій школі теж плануються зміни: тепер старшокласник зможе вибрати для себе напрям навчання. Варіантів всього два:
академічне – більш детальне вивчення деяких предметів, адаптоване до університету.
професійне – з ним, крім середньої освіти, школяр отримує першу професію.
Крім цього, набагато більше часу будуть приділяти на заняття про "заняття моралі". Це має допомогти дитині ще в школі отримати головні загальнолюдські цінності.