Середньостатистична українська сім'я віддає більшу частину бюджету на шкідливі звички (сигарети і алкоголь), а також на заправку залізного коня.

Якщо вірити даним Державної служби статистики, то з 2005 року наша економіка дуже зросла. Втім, кожен бачить, що витрати громадян зростають, а доходи скорочуються. Експерти вважають, що така тенденція "тішитиме" ще мінімум найближчі три роки. Про це повідомляє "Сегодня".



Продукти харчування

За інфографікою бачимо, що частка витрат на продукти, які продають уроздріб, останнім часом стабільна і становить 38-41%. Решта доходів люди витрачають на промтовари. Так було майже завжди, крім 1993-1997 рр., коли в Україні лютувала гіперінфляція, а потім купоно-карбованець змінила гривня (1996 г.). У цей період на їжу йшло до 66% доходів сім'ї. Але ринок роздрібної торгівлі ріс завжди, нарівні з підвищенням цін і середніх зарплат, за винятком кризового 2009 року: тоді обсяги продажів впали на 6,5%, або до 230 мільярдів гривень на рік. Сьогодні структура витрат на продукти відрізняється від тих, що були в 2005 році: люди витрачають в 1,5 рази більше грошей на молочку, вдвічі більше на овочі та на 20% менше на м'ясо. При цьому починаючи з 2005 року вартість цих товарів зросла: на молокопродукти у 6-10 разів, на овочі в 7-12 разів, на м'ясо в 6-7 разів. Середня зарплата з 2005 року по червень 2017 р збільшилася у 9 разів: з 806 до 7351 грн. Тобто м'ясо стало більш доступним, а, наприклад, молоко і тверді сири - навпаки.

Популярні новини зараз
Українців поставили у жорсткі рамки: почнуть обмежувати На ТЦК чекає колапс: терміни поставили в глухий кут Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Твоєї бабусі потрібно лише 90 грн: найпростіші тарифи від Київстар, lifecell та Vodafone
Показати ще

Промтовари

Найбільше середня українська сім'я витрачає на автотранспорт і на його обслуговування. З огляду на те, що в Україні, за даними МВС, зареєстровано понад 8 млн одиниць особистого транспорту, включаючи вантажівки і трактори, виходить, що більше 60% домогосподарств, в тому числі фермери, мають свій автомобіль, а то й декілька. Частка витрат на покупку "коліс" практично стабільна - 8-9% ринку. Але це в грошах, а за даними Асоціації "Укравтопром", в штуках продажі впали на порядок: якщо в 2006 р продавалося в рік понад 150 тис. нових автомобілів, то тепер - 15-17 тис. Знижується (в грошах) і частка витрат на паливо.

Аналітики: на їжу українці будуть витрачати менше

Експерти впевнені, що в найближчі кілька років українці стануть більше платити за промтовари, а ось за продукти харчування - навпаки. "Головна причина в тому, що зарплати в Україні продовжать зростання, а ціни на їжу навряд чи підвищаться, так як за багатьма позиціями, крім овочів, хліба і молока, вони у нас вже на рівні світових, а, наприклад, по твердим сирам навіть вище. Тому ціни стримають імпортні поставки, перш за все з Польщі та Білорусі", - розповів голова Асоціації постачальників торговельних мереж Олексій Дорошенко.

Україна лідирує щодо підвищення цін у всій Європі


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що відбувається з споживчим кошиком українців.