Українці у приватному авіаконструкторському бюро виготовляють оригінальні гелікоптери  для світового ринку.

Невеликий український завод створює легкі дво- та тримісні літаючі машини за західними стандартами. В основу корпусу, лопатей і шасі авіасудна українські фахівці поклали свої оригінальні розробки.

Олександр Шостак був одним із тих, хто розробляв український інтернет. На початку 2010-х підприємець зробив крок у невідомість і створив приватне авіаконструкторське бюро. Йому допомагає головний конструктор Володимир Кірєєв.

До 2018 року досвідчений конструктор представив тримісний легкий гелікоптер з рядом оригінальних розробок. Сьогодні українська машина вже підкорює світовий ринок.

Популярні новини зараз

Вбивство Шеремета: суд виніс рішення щодо підозрюваної Юлії Кузьменко

Підозрювана в убивстві Шеремета Кузьменко зробила у суді сенсаційне зізнання: "Зруйнував моє життя"

Погода на 14 грудня для всієї України: синоптик прогнозує потепління

В Україні змінились мінімальна пенсія і прожитковий мінімум: скільки отримаємо на руки

Показати ще

"Такі літаки роблять у декількох країнах. Це конструктивно дуже складна техніка. Наявність у нашій країні винахідників і підприємств, які займаються авіаконструкціями, свідчить про хороший рівень підготовки нашої країни", - каже Шостак.

"У нас на підприємстві працює дуже багато молодих хлопців: і серед конструкторів, і серед інженерів. Вони пропонують дуже хороші ідеї, і приємно, що в нашій країні продовжують народжуватися люди з цієї авіаційної іскрою, що не згасає в Україні талант створювати щось нове ", - розповів Олександр Шостак.

Маленький завод здатний виробляти до 12 машин на рік. Його планують розширювати.

Нагадаємо, що державний авіабудівельний концерн "Антонов" розпочав співпрацю з компанією ASELSAN, яка є провідною оборонною компанією Туреччини і займається розробками та виробництвом в авіоніці, навігаційних системах, системах зв'язку військового призначення. Завдяки цій співпраці українські літаки серії Ан-148 оснастять комплексом радіоелектронного обладнання.

Спільну роботу планують розпочати з регіонального реактивного літака Ан-158 і транспортного Ан-178. Українська та турецька компанії спільно просуватимуть ці літаки на міжнародний ринок.

Як повідомляв портал "Знай.ua", україньскі фахівці створили перший в світі газовий міномет, що немає аналогів. Працює установка без використання пороху.

Також "Знай.ua" писав, що українці створили бойовий гелікоптер для всепогодного цілодобового бою.