Сьогодні, 1 вересня, набуває чинності Угода про асоціацію України і Європейського союзу, яку підписали ще в 2014 році.



Все почалося з 2007 року, коли стартували переговори про підготовку тексту угоди: старий документ співпраці став неактуальним. Обговорення всіх пунктів і моментів закінчилося в 2011 році, а в 2012-му - текст майбутньої угоди нарешті підписали.

Євроінтеграційний комітет Верховної Ради опублікував текст українською мовою 20 червня 2013-го, а через півроку, 21 листопада, уряд заявив, що процес підготовки до підписання наразі поставили на паузу. Це і стало тією самою останньою краплею, після якої українці вийшли на Євромайдан і влаштували Революцію Гідності.



21 березня 2014 року Кабмін підписав політичну частину угоди, а 27 червня новий президент України Петро Порошенко підписав частину економічну. Довгих два роки тривав процес ратифікації Угоди Європейським парламентом і країнами-членами ЄС. І нарешті 12 червня 2017 року Глава представництва Європейського союзу в Україні Хьюг Мінгареллі заявив, що всі 28 країн ратифікували угоду, яка вступить у силу з 1 вересня цього року. 29 червня документ схвалили посли європейських країн, а 11 липня - і Єврорада. 13 липня 2017-го Петро Порошенко отримав з рук голови Європейської комісії Жан-Клода Юнкера остаточне рішення про асоціацію.


Популярні новини зараз
Терміново біжіть до супермаркету, поки не почалися тривалі відключення світла: що потрібно купити кожному українцеві "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Нові правила бронювання від мобілізації: що зміниться з 1 грудня Пенсіонерам "навісять" новий фінансовий тягар: ніяких пільг не чекайте
Показати ще

З чого складається документ. Основну частину документа займає угода про Зону вільної торгівлі (ЗВТ) між Україною та ЄС: вона передбачає лібералізацію руху капіталів і робочої сили, обміну товарами і послугами, а також адаптацію українських регуляторних норм. Головна мета - максимально спростити доступ до внутрішнього ринку Євросоюзу, усунути технічні бар'єри в торгівлі і забезпечити поступове інтегрування на внутрішній європейський ринок української економіки.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, що українців "порадували" черговим покращенням: тепер люди ризикують залишитися без даху над головою.