«Священний Синод Константинопольської православної церкви засідав на початку липні, і там не був розглянутий українське питання. А наступне засідання заплановано тільки на кінець серпня», про це в інтерв'ю виданню Апостроф заявив народний депутат Вадим Новинський. Політик також висловив думку, що до виборів не варто чекати цей документ.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
Підписатися«Церква відокремлена від держави, що живе за своїми законами і традиціями, які сформувалися за більш ніж дві тисячі років її існування. І якщо розглядати питання надання автокефалії тієї чи іншої церкви з точки зору церковних законів і традицій, шлях, який обрав президент України і про який оголосив на всю країну — помилковий», вважає він. Більш того, при подальшій ескалації помилкових дій влади, найближчі сто років в Україні точно не буде єдиної Православної церкви», - впевнений політик.
Новинський нагадав, що до 2016 року на нараді Предстоятелів православних церков у швейцарському Шамбезі був узгоджений документ під назвою «Автокефалія і способи її надання», в якому є два ключових момент – автокефалію може надавати тільки материнська Церква, і це рішення має бути схвалене всіма помісними православними Церквами.
Коментуючи ідею створення єдиної помісної церкви в Україні, що лунає з вуст провладних політиків, він зауважив, що «В Україні є Українська православна церква на чолі з блаженнішим Онуфрієм, визнана у всьому світі, в тому числі Вселенським патріархатом. Вона є самокерованою з правами широкої автономії, ні адміністративно, не фінансово не залежачи від РПЦ, але знаходиться з нею в духовній єдності».
Говорячи про лист у підтримку автокефалії, яку нібито підписали близько 10 архиєреїв УПЦ Московського патріархату, в тому числі владика Софроній і митрополит Переяслав-Хмельницький і Вишневський Олександр (Драбинко), Новинський повідомив, що ніхто не бачив цих підписів.
«За інформацією, підписів налічується вісім, по інший – десять. А ще кажуть, що всі десять невідомих архієреїв написали листи-звернення до Вселенського патріарха. Зате заява єпископату УПЦ публічне, переважна більшість архієреїв його підписали, а ті архієреї, які з різних причин були відсутні підтримали його. Якщо хтось із архієреїв і підписували якийсь лист, то це було набагато раніше. Підписами під спільною заявою єпископату вони дезавуювали попередній лист. Ми ж не знаємо, в яких умовах ці листи підписувалися. Але відомо, який тиск чиниться співробітниками СБУ на єпархії з приводу підтримки автокефалії. У хід йдуть і банальний шантаж і погрози на всіх рівнях. Перш за все, на архієреїв йде колосальний тиск, щоб вони приєдналися до цієї беззаконної, антицерковної акції...»