Письменниця Донецького походження поділилася подробицями радикального вибору в інтерв'ю "Укрінформа":

"Я народилася в Донецьку, сім'я у мене українська, на всі дитячі, шкільні свята я була в українському костюмі, в віночку, але розмовляли ми російською, тому і вірші я почала писати тією мовою. У кінці 90-х років видала дві поетичні збірки, але їх вже давно немає на ринку ", - розповідає Ірен Роздобудько.

Але справжній переворот в житті у письменниці трапився після переїзду в столицю. Про це вона ділитися:

"... Коли в 1988 році я переїхала до Києва, то вирішила, що поки не вивчу українську мову, буду мовчати. Я рік мовчала, а потім заговорила і пішла працювати в українське видання. Це був мій свідомий вибір, для мене було принципово заговорити українською мовою, а потім було принципово писати українською мовою ", - говорить Раздобудько.

Популярні новини зараз
Погода несе божевільну спеку: прогноз на найближчі дні Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Українцям готують тарифний удар після опалювального сезону Олена Зеленська здивувала українців своїми ногами, але пояснила, чому так сталося
Показати ще

Як нещодавно повідомляв портал «Знай.ua», 9 березня Президент України Петро Порошенко під час урочистостей з нагоди вручення премії ім. Тараса Шевченка заявив, що незабаром буде підписаний указ про створення 10-річної програми вкорінення і зміцнення державного статусу української мови.

"До мене останнім часом багато разів зверталися з пропозицією оголосити 2019 роком української мови ... Скажу прямо, я не хочу цього робити. Тому що року - мало. А що в наступному році? Про українську мову ми забудемо?", - заявив Глава держави.

Петро пороша додає також:

"Боротися за українську мову - значить не тільки викрикувати гасла, і висувати вимоги до влади. Це означає купувати україномовні книги, платити за україномовні газети, і головне - говорити на ньому ... В той же час (я) повинен дбати і дбаю про те, щоб наші законодавчі ініціативи залишали великий простір для реалізації прав тих громадян України, чиєю рідною мовою або мовою спілкування є російська, кримськотатарська та інші мови ".

Детальніше в інтерв'ю з Ірен Роздобудько.