В Україні прогнозують стрибок курсу долара, а все через те традиційної помилки в країні. На кінець року припадає максимум бюджетних витрат, що призводить до подорожчання американської валюти.

Про це повідомив старший аналітик "Альпарі" Вадим Іосуб. Він зазначає, що вже помітні перші ознаки девальвації. На початок грудня залишки коштів на єдиному казначейському рахунку зросли до 54,1 мільярда гривень. Ця сума на 5,54 мільярда гривень більше, або на 11,4%, за показник місячної давності.

У Держказначействі кажуть, що нинішній рівень залишків коштів майже вдвічі перевищує показник річної давності, коли вони становили 27,56 мільярда гривень. Це є рекордно високим показником для цієї пори року.

Але експерти все ж заспокоюють, що долар якщо і виросте, то не суттєво. Крім сезонних факторів, є обставини для його стримування. Аналітик спрогнозував курс долара до кінця року на рівні 27-28 гривень.

"Можливий невеликий ріст з нинішніх рівнів. Цьому зростанню сприяють одразу кілька сезонних чинників. Це відшкодування ПДВ експортерам, активне витрачання під кінець року залишків бюджетних коштів, зростання закупівель енергоносіїв та споживчого імпорту напередодні новорічних свят. У той же час для зростання долара є кілька стримуючих факторів. Це сприятлива кон'юнктура світових цін на метали і сільгосппродукцію, а також готовність НБУ згладжувати сильні курсові коливання за рахунок валютних інтервенцій ", - Вадим Іосуб.

Популярні новини зараз
"Нафтогаз" дав 9 днів: що потрібно зробити навіть якщо газ не споживаєте Готуйте гаманці: українцям за лічені дні підвищать тарифи на комуналку, що подорожчає Показники лічильника вже не аргумент: українців змушують платити за світло більше, ніж "накрутили" Готуйте документи: "Укрпошта" розпочинає виплати до 3 тисяч гривень
Показати ще

Держбюджет-2018 і курс гривні: буде долар по 30 гривень

Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, заступник глави Національного банку України Олег Чурій назвав причини катастрофічного падіння гривні в останні тижні. За його словами, ослаблення національної валюти пов'язане з дією традиційних сезонних чинників.