Більшість орендодавців житла працюють у тіні, тому неможливо точно сказати, скільки насправді в нашій країні орендарів.Про це розповіли представники Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України.
За приблизними підрахунками, господарів, які нелегально здають в оренду квартири, близько 1,4 мільйонів.

"За приблизними даними, житло в нашій країні знімають 1,4 млн громадян. Насправді орендувати квартири змушені набагато більше українців. Точні цифри орендарів житла озвучити складно", - повідомили в відповідь на запит у відомстві.

Причина недостовірних даних в тому, що 70% операцій ринку оренди житла в Україні відбувається в тіні.

До яких наслідків така схема може призвести

-Не сплачуються податки, оскільки доходи зі здачі житла ретельно приховують;

-мешканці, які винаймають житло, не можуть зареєструватися за місцем фактичного проживаня;

Популярні новини зараз
Залишать голими та босими: комунальники пообіцяли "не райдужну перспективу" всім боржникам Що насправді роблять контролери з вашими лічильниками: чого боятися, а чого не варто Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною Які електроприлади "тягнуть" найбільше - зараз це дуже важливо знати
Показати ще

-обидві сторон не захищені законом від можливих наслідків.

Новий закон

Мінрегіонбуд готує законопроет, який створить умови для інвестицій в орендне житло - в тому числі іноземних. Також документ дозволить дозволить в стислі терміни значно збільшити загальний обсяг житлового фонду України за рахунок сучасного орендного житла та наповнить ринок пропозиціями якісного орендного житла, що знизить ринкову ціну орендної плати.

Дивіться: оренда житла. Що потрібно знати орендаторам

Як раніше повідомляв "Знай.ua", експерт розповів про "перекос" на ринку нерухомості. Національний банк ще кілька місяців тому назвав ціни на житло в Україні "критично низькими". Пропозиції квартир продовжують рости високими темпами. Це пов'язано з масовим будівництвом нових об'єктів, та з продажем на вторинному ринку. Виявилося, що багато власників квартир, через зростання комунальних тарифів, продають житло, щоб воно не простоювало. Тобто, якщо квартиру не виходить здати в оренду, власники намагаються позбутися від такого "тягаря".