Більшість українців намагаються подати до обіднього столі лише найкращі продукти, а особливо якщо це стосується харчування дітей. Щороку зростає попит на так звані органічні продукти, які вже давно завоювали ринки в європейських країнах. Але наскільки популярні ці продукти у нас, і головне, чи по кишені українцям?
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяВ Україні все частіше проводять ярмарки з органічними продуктами, на яких можна придбати вуджене м'ясо власного виробництва, молочні продукти, овочі та фрукти з фермерських господарств, які вирощуються без жодних міндобрив, - повідомляє "24 канал".
Дехто з українців зізнається, що готові платити більше, аби продукти дійсно були органічними та не контактували з жодними хімікатами.
За словами фермерів, відрізнити на око такі продукти не складно. Вони звісно ж не такі привабливі , як на прилавках супермаркетів. Вони не ідеальної форми чи кольору. Проте їх вирощують виключно на землі, а не в теплиці та навіть зі шкідниками борються вручну, без застосування хімії.
Худобу, наприклад, годують домашніми харчами та вирощують на вільному випасі.
Відповідно і ціни на такі продукти значно вищі. Проте продавці в се ж орієнтуються на покупців з середнім доходом.
Наскільки відрізняються ціни на звичайні та органічні продукти
Органічність продуктів у продавців підтверджує спеціальний сертифікат якості. Критерії оцінки якості визначені у Європі.
В органічному виробництві сертифікується процес виробництва, а не продукт. Інспекція проводиться щонайменше двічі на рік", - говорить представник федерації органічного руху в Україні Андрій Коняшин.
Однак в Україні немає власних стандартів та орган, який би контролював ринок органічних продуктів. Тому залишається відкритим питання щодо контролю за ринком на законодавчій основі.
Як раніше повідомляв інформаційний портал "Знай.ua", українцям розповіли, як змінилися ціни найпопулярніші продукти.