Скільки причин появи зайвої ваги ви знаєте? Найбільш відомі – неправильний раціон, зловживання алкоголем, малорухливий спосіб життя та навіть спадковість.

Але нещодавно вчені з Медичної школи Стенфордського університету зробили шокуюче відкриття – виявляється, "нездорова вага" просто наслідок зміни часових поясів.

Несподіваний експеримент

Директор команди дослідників Мері Теруель ставила експеримент над клітинами в чашках Петрі. Частина клітин відчувала на собі вплив гормону стресу протягом 48 годин, ще частина – уривками і по 12 годин.

У підсумку клітини першої групи обросли жировими відкладеннями, а у другій майже не відбулося істотних змін. Припускають, що подібне зростання ожиріння пов'язане з активізацією клітин-прекурсорів, відповідальних за процес перетворення поживних речовин в жир.

Популярні новини зараз

Тіна Кароль з обручкою на пальці заявила про важливе: "Я змінилася"

Гаряча Надя Дорофєєва показала, за що її покохав Дантес: чоловіки зацінять

Нові штрафи на дорогах: українцям показали головних героїв "п'яного" водіння, запам'ятайте ці обличчя

Могилевська заговорила про дітей Каменських і Потапа: "Чекаємо на поповнення"

Показати ще

"При тривалому стресі клітини-прекурсори починають активно перетворюватися на жирові відкладення. Якщо у здорової людини жировими стають менш одного відсотка клітин-прекурсорів, то при порушенні рівня стресового гормону кортизолу їх число збільшується в десятки разів", - зазначають автори експерименту.

Підсилює схильність до повноти і постійна робот в нічну зміну – вона впливає так само негативно на організм, як і перельоти. Нічна діяльність веде до підвищення рівня кортизолу, що порушує жировий баланс організму і порушення природного біоритму.

Як боротися із зайвою вагою?

Слідкуйте за сном – потрібно засинати і прокидатися відповідно до ритмами природного освітлення, це дозволяє не страждати позбавляє від сонливості вранці, а також залишатися енергійним протягом дня.

Важливе не тільки ваше меню, а й режим харчування – тобто, кількість їжі, частота прийомів їжі, поєднання продуктів. Існують кілька видів правильного харчування, можна обрати собі такий, який здається найпростішим саме для вас:

Піраміда правильного харчування

Роздільне харчування (сприяє схудненню за рахунок зменшення проблем з травленням, зменшення зашлакованості організму, поліпшення обміну речовин і запобігання частого переїдання)

Дробове харчування (часті прийоми їжі маленькими порціями, як і при роздільному харчуванні, покращують засвоєння їжі, нормалізує обмін речовин і запобігають переїдання, завдяки маленьким порціям зменшується шлунок)

Що допоможе схуднути?

Дивіться: основні причини появи зайвої ваги

Як повідомляв портал "Знай.ua", медики знайшли 6 способів позбавитися звички переїдати на ніч.