Багато хто звик вважати, що вища освіта - обов'язкова умова для отримання роботи, але сучасний ринок праці свідчить про зворотне: люди з "вишкою" не користуються популярністю.

Зараз офіційно на біржі по безробіттю зареєстровано 9,6 тисячі осіб.

"Серед зареєстрованих безробітних 70% людей мають вищу освіту, базову та неповну освіту - 14% і тільки 7,7% з професійно-технічною освітою", - йдеться в повідомленні Держстату, передає портал Рoliteka.


Незважаючи на те, що переважна більшість претендентів з "вишкою", роботодавці скаржаться на брак рук: потрібні люди з робочими спеціальностями. А це водії, швачки, трактористи, монтажники та сантехніки.

В Україні "прокинувся" ринок праці

Популярні новини зараз
Навіть комуналку сплатити не зможете: Нацбанк посилив правила грошових переказів Пенсіонерам удвічі підвищили вікову доплату: хто отримає більше грошей Кожен десятий робить це замість сексу: дослідники показали невтішну статистику Не вважається поборами: школам дозволили брати гроші з батьків – за які послуги
Показати ще

Проблема №2: небажання людей змінювати або підвищувати кваліфікацію.

"Наприклад, людина пропрацювала 20 років економістом або бухгалтером. Щодня виконувала одну і ту ж роботу. А коли після звільнення приходить до нового роботодавця, виявляється, що необхідні більш сучасні навички, яких у неї немає. І переучуватися у більшості з них бажання немає", - розповідають аналітики.


Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" повідомляв про те, які зміни внесли в оновлений Трудовий кодекс.