В Україні щорічно закривають не один десяток шкіл. І з кожним роком тенденція зростає. До кінця 2017 кількість шкіл ще обіцяють зменшити на 162. Тому ми спробували розібратися і розповісти вам, чому ж в Україні закривають школи, і чим це загрожує.

Школярів з кожним роком все більше і більше

В цьому році в пороги шкіл уперше переступлять 408 тисяч дітей. Це на 15 відсотків більше, ніж торік. Незважаючи на зростання учнів, кількість шкіл в Україні щороку зменшується. Якщо вірити статистиці, то найбільше шкіл в Україні було в кінці 90-х – 22 тисячі. І в 2016 році їх стало трохи менше 17 тисяч. А в цьому році їх стане ще менше 162.

Чому закривають школи в Україні

А відповідь насправді дуже логічна. В основному зараз закриваються школи в сільській місцевості, де не вистачає дітей. Там часто буває, що в класі не більше 5-6 осіб, так і на всю школу якщо набереться більше 25 дітей, то добре.
"Закриваються сільські школи і це абсолютно виправдано. Більш того, темп закриття набагато повільніше, чим він повинен бути. В Україні дві третини шкіл – сільські. Середній розмір сільської школи в Україні – це 100 дітей, а у 40% сільських шкіл І-ІІІ ступенів менше 100 учнів", - розповідає фахівець.
До того ж, проблеми з вчителями там не менше. Іноді одній людині доводиться викладати відразу кілька предметів, притому, що належної підготовки до деяких він не має.
Тому зараз і закривається величезна кількість сільських шкіл. Замість них збираються вводити опорні школи. На 1 серпня цього року в країні працювало 338 опорних шкіл та 744 їх філії.

Популярні новини зараз
Продасте за 8000 гривень: колекціонери влаштували полювання на особливі 5 копійок Зайвий раз не помиєшся: з 1 травня піднімають ціни на водопостачання – скільки заплатимо Українцям 60+ нададуть грошову допомогу, можна запросити рідних: як подати заявку З 1 травня доведеться виживати без допомоги: кому перестануть виплачувати субсидію
Показати ще

Що таке опорна школа

Як ми вже говорили, в сільських школах іноді дуже мало дітей, фахівців та потрібного обладнання. Саме тому, замість умовних трьох, або чотирьох звичайних шкіл будуть відкривати одну опорну. В ній будуть все потрібне для якісного навчання дітей, а якщо потрібно буде добиратися до іншого села, то допоможе спеціальний автобус.