Причиною масового отруєння дітей на шкільній лінійці в Черкасах могла стати НП у військовій частині, яка знаходиться по сусідству: тут могли розлити нафтопродукти.

Як повідомляє "РБК-Україна", про це заявив генеральний директор директор "Центр громадського здоров'я Міністерства охорони здоров'я" Володимир Курпіта. Після того, як в місті піднялася температура повітря, речовини почали випаровуватися, в результаті чого ці пари пошкодили органи дихання у дітей.

"Наші методики дозволяють визначити тільки вісім-десять самих часто поширених шкідливих речовин - феноли, формальдегіди, двоокис азоту і т.д. По інших можливих причин отруєння, а їх більше десяти тисяч, ми не робимо досліджень. У нас немає для цього методології", - заявив експерт.

Він також зазначив, що в результаті досліджень змін ні по одному з показників, за винятком наявності свинцю в грунті, фахівці не виявили.

Популярні новини зараз
Пенсіонерів змусять повернути частину виплат державі Подачу газу тимчасово припинять: газовики попереджають українців про ремонтні роботи до кінця листопада Індексація пенсій у 2025 році буде не для всіх: хто опиниться за бортом підвищень Приємна несподіванка: в Україні почали знижуватись ціни на деякі овочі
Показати ще

"Але парадоксальність ситуації в тому, що ми не можемо стверджувати, що рівень свинцю в ґрунті перевищує допустиму норму, оскільки ці норми були скасовані в 2014 році. Якщо порівняти виявлений нами показник наявності свинцю в грунті в черкаській школі з нормами 2014 року, то його рівень перевищує допустимі в два рази. Сам свинець може викликати отруєння, якщо він потрапить в організм. Але якщо він знаходиться в грунті, то невідомо, яким чином він міг потрапити в тіло людини", - пояснив Курпіта.

Представник Міністертва не виключає, що свинець міг потрапити в ґрунт через діяльність військових.

"Свинець застосовується в добавках для нафтопродуктів. Як ми припускаємо, в сусідній військовій частині перед лінійкою міг статися розлив нафтопродуктів, які після того, як в місті підвищилася температура повітря, почали випаровуватися. В результаті ці пари викликали інгаляційне ураження у дітей. Але це припущення. Остаточну відповідь на це питання повинні дати органи слідства. Ми їм передали всі наявні результати досліджень", - підкреслив експерт.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що у вівторок, 8 травня, на шкільних лінійках, присвячених Дню Перемоги, діти масово почали втрачати свідомість. НП сталася в Черкаській області, де постраждало 42 учня і в Новомосковську (Дніпропетровська область) - 16 осіб. Якщо в першому випадку на місці працюють загони радіаційного та хімічного захисту, а діагнози постраждалим ще не поставили, то в другому проблеми не виникло: хлопцям поставили діагноз "вегетосудинний пароксизм".