В Україні допустимий вміст алкоголю в крові - 0,2 проміле.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПроміле - це тисячна частка чого-небудь, тобто проміле - це як відсоток, тільки в 10 разів менше. 0,2 ‰ - це практично нульова, найлегша ступінь сп'яніння - так звана доклінічна, безсимптомна. Встановлено, що така ступінь сп'яніння ніяк не відбивається на поведінці людини. Подібна доза алкоголю в крові виявляється тільки вимірювальними приладами - в лабораторних умовах або поліцейськими алкотестерами.
Такий же допустимий рівень алкоголю в крові також в Скандинавії і Прибалтиці, Китаї. У Росії 0,35 ‰. У країнах ЄС ще більше 0,3 - 0,5 ‰ - Німеччина, 0,5 ‰ - більшість країн Європи, 0,8 ‰ - Великобританія, 0,4 - 0,8 ‰ - США, 0,8 ‰ - Канада. При цьому в Німеччині навіть 0,3 ‰ може стати обтяжливою обставиною при ДТП.
Низька частка допустимої норми в Україні ще ні про що не говорить. Варто пам'ятати, що у кожної людини різна реакція на алкоголь. Причому баланс часто лежить якраз на кордоні 0,2 ‰, і вгадати заздалегідь, "набрав" ти після 0,5 л улюбленого пива 0,19 ‰ або 0,21 ‰, немає ніякої можливості.
Варто також пам'ятати, що цифра 0,2 ‰ (і вище) на екрані поліцейського прібоара Dragger - це ще не остаточний вирок. Якщо ви не згодні з результатом перевірки в польових умовах, можете вимагати огляду в медичній установі. Зафіксуйте ваша вимога в протоколі.
Перш ніж у відповідь на звинувачення поліцейського дмухнути в його алкотестер, прослідкуйте, щоб змінний пластиковий мундштук був невинно новим.
Алкотест в Україні
Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що чоловік вирішив провести експеримент і подивитися, що відбувається з тілом, якщо вживати пиво п'ять-шість разів на тиждень протягом місяця. Користувачі Мережі вже зараз шоковані змінами в зовнішності чоловіка.