В Українській Православній Церкві пояснили офіційну інформацію від Вселенського Патріархату щодо створення Єдиної помісної церкви в Україні. Відповідне роз'яснення розмістив на своїй сторінці в Фейсбук заступник голови Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ протоієрей Микола Данилевич.

«Священний Синод під головуванням Його Всепосвятительного Вселенського Патріарха Варфоломія завершив своє чергове засідання, Всі пункти порядку денного були розглянуті та обговорені, і були прийняті відповідні рішення", - йдеться в повідомленні від 22 квітня.

В Українській православній церкві, яка не підписала звернення до Варфоломія і офіційно закликала його відмовити Києву, впевнені, що у повідомленні йдеться не просто про консультації, а саме про погодження з іншими церквами українського питання. Такі висновки представник УПЦ робить, зробивши переклад з грецького оригіналу заяви Константинополя, йдеться у повідомленні видання Країна.

«Очевидно, що саме по собі це не означає початку "процесу надання автокефалії", про який встиг оголосити президент».

Про те ж в коментарях Подробицям заявив, народний депутат Вадим Новинський.

Популярні новини зараз

104-річна бабуся повторила популярний тренд і стала зіркою мережі: "Нам би в 70 такими бути"

Короткі шортики на жінці-арбітрі змусили іранський канал переривати трансляцію понад 100 разів

Королева Єлизавета II, перед похоронами, подарувала принцу Гаррі шматочок дерева: старший брат чекає пояснень

Наталя Могилевська показала, з ким живе в новому будинку: "Хто цей чоловік?"

Показати ще

"Коли нам кажуть, що є вже практична домовленість з патріархом Варфоломієм і що він ось-ось повинен видати якісь документи на визнання церкви - це не відповідає дійсності».

Як стверджує політик, у 2016 році під час проведення всеправославної наради у Швейцарії, де були присутні представники усіх православних церков світу, у святійшого патріарха Варфоломія запитували про його ставлення до розколу в Україні, його ставлення до канонічної церкви на Україні, на що той відповів: "я підтримував і підтримую канонічну церкву в Україні і не ніколи не піду на визнання розкольників".