Вселенський Патріархат почав процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. Про це повідомив президент Петро Порошенко.

"Вселенський Патріархат починає процедури, необхідні для надання автокефалії Українській Православній Церкві. Відповідне рішення прийняв Святий і Священний Синод Вселенського Патріархату, який напередодні прийняв до розгляду звернення від Президента до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні, Постанова Верховної Ради на його підтримку, а також відповідні звернення ієрархів Української православних церков", - написав президент у Facebook.

Нагадаємо, 19 квітня Верховна Рада підтримала звернення президента про створення Української помісної церкви. Порошенко підкреслив, що єдина православна помісна церква не стане державною, а конституційний принцип свободи совісті порушено не буде. Він також зазначив, що отримання автокефалії Православної церкви в Україні не означає, що вона стане власністю держави.

Популярні новини зараз

Ольга Сумська підказала, як урізноманітнити сніданок для всієї родини: всього два інгредієнти

Гордон розповів, чи відпустить сина на війну

Студія "Квартал 95" оголосила про завершення свого проекту: сьогодні ввечері

"Холостяк" Заливако вперше побачить дівчат без тонни макіяжу: "Я офігів!"

Показати ще

Раніше Порошенко зустрівся з представниками українських церков. Патріарх УПЦ КП Філарет і предстоятель УАПЦ Макарій передали главі держави звернення до Вселенського патріарха Варфоломія про надання Українській церкві Томосу про автокефалію. Тому глави українських церков закликали Варфоломія дозволити створення єдиної української церкви.

УПЦ Київського патріархату також закликала УПЦ МП підтримати створення помісної церкви. В УПЦ МП заявили, що немає ніяких підстав для визнання іншої православної церкви.

Помісна церква – це об'єднання всіх православних віруючих, яке створюється за територіальним принципом. Помісна церква виступає на противагу вселенської, стає незалежною і самоврядною на території певної держави і зазвичай поєднується з політико-адміністративним поділом і державними кордонами.

Крок до помісної церкви може бути остаточним розривом з Москвою

Раніше портал "Знай.uа" повідомляв, що московські попи осатаніли від Єдиної церкви Порошенко.