Відмова від солідарної системи пенсійного забезпечення - це повернення в Середні віки.

Таку думку висловила директор Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи Національної академії наук Елла Лібанова, передає "Новое время". За її словами, солідарна система полягає в договорі поколінь, тому відмовлятися від неї не можна.

"Люди працювали. Вони платили податки, внески до Пенсійного фонду, вони заробили собі на більш-менш забезпечену старість. Нинішнє покоління працюючих за рахунок цих податків здобували освіту, їздили в піонерські табори, воно просто зобов'язане віддавати людям похилого віку борги. Саме в такому договорі поколінь і полягає сенс солідарної системи", - сказала експерт.

Також вона не розуміє, де буде межа підвищення пенсійного віку, хоча раніше була прихильницею підняття його для жінок до 60 років. Після підняття - середня тривалість життя жінок на пенсії склала 21 рік. В Європі тривалість життя на пенсії жінок складає 20-25 років, чоловіків - 18-20 років. В Україні у чоловіків цей показник 16 років.

Лібанова вважає, якщо є підвищення мінімального трудового стажу, то подальше підвищення пенсійного віку допускати не можна.

Популярні новини зараз
Коли скасують графіки відключення світла: хто та як формував черги Телефон у ліжку - пряма дорога до могили: чим небезпечний смартфон поруч із вами під час сну "Бусифікацію" обіцяють викорінити: ТЦК застосують новий підхід до мобілізації Українцям виплатять по 4 500 гривень: кому пощастить отримати допомогу
Показати ще

Раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що певної категорії українських пенсіонерів необхідно підняти рівень соціальних виплат втричі.