Літо закінчується, а значить скоро 1 вересня. Багато батьків вже почали збирати дітей до школи. Одним з важливих питань при зборі школяра до навчального року є вибір шкільного рюкзака.

Рюкзак або ранець?

Рюкзак – не має жорсткого корпусу і ущільненої спинки, в результаті чого його вміст може чинити на спину нерівномірний тиск. Ранець — жорсткий корпус з плечовими ременями. Він підтримує спину дитини у прямому положенні і не деформує хребет.

Основні критерії

Популярні новини зараз
Астролог назвав точну дату закінчення війни – надії на 2024 рік були марними Фруктів не наїмося: який дефіцит чекає Україну Українцям вказали на два обов'язкові платежі, які не можна ігнорувати Комунальники масово подають до суду на неплатників: яка заборгованість вважається критичною
Показати ще

Для правильної постави дитини шкільний ранець має бути виготовлений з легкого матеріалу. Матеріал повинен бути стійкий до морозів і вологи.

Всі рядки повинні бути подвійними, а шви і кріплення – надійними. При цьому клеєних елементів бути не повинно.

Для формування постави потрібно вибирати моделі, які мають ортопедичну спинку, виготовлену із жорсткого матеріалу. Якщо шлях до школи проходить через проїжджу частину, вибирати потрібно ранець, з катафотами.

Ідеально, якщо шкільний рюкзак буде поєднуватися за колірною гамою зі шкільною формою або одягом, в якій він має намір ходити на заняття. Так ваша дитина справить враження на оточуючих почуттям стилю.

Вибираючи рюкзак, уточніть, на яку вагу він розрахований. До того ж, є такі предмети як альбом, контурна карта, папка. Придивіться до свого вибору – ці предмети повинні поміщатися в рюкзак.

Маса порожнього ранця має бути 500 – 800 грам.

1-2 класи – до 1,5 кг

3-4 класи – до 2,5 кг

5-6 класи – до 3 кг

7-8 класи – до 3,5 кг

9-11 класи – для хлопчиків до 4,5 кг, для дівчат – до 3,5 кг.

Як часто багато батьків, намагаючись заощадити на покупці рюкзака, купують його "на виріст". Купивши першокласнику великий рюкзак, думаючи, що він прослужить кілька років, робите велику помилку!

Нагадаємо, МОН готує нововведення в ЗНО.

Як раніше повідомляв портал "Знай.uа" про те, як вибрати шкільну форму для хлопчика і дівчинки.

Також портал "Знай.ua" повідомляв про те, скільки коштує зібрати дитину в школу.