ВТБ Банк, що знаходиться під контролем уряду Москви, може забрати собі стратегічний госпіталь за спиною у держави.

Про це йдеться в розслідуванні журналістів видання "ОЛІГАРХ".

Як наголошується в публікації, не дивлячись на те, що суди трьох інстанцій, включаючи Вищий госпсуд, у минулому році по черзі задовольнили вимоги регіонального відділення Фонду держмайна у Дніпропетровській обл. про повернення з незаконного володіння майна військового госпіталю, ці рішення досі не втілені в життя.

Зараз же росіяни вирішили зосередитися на банкрутстві нинішнього власника основної частини майна госпіталю - ТОВ "Український готельний менеджмент" (УГМ), що може сильно ускладнити повернення до держвласності госпіталю, який з весни 2014 року приймає на лікування бійців АТО.

Не секрет, що 3,6 га землі госпіталю вже десятки справ залучали місцевих забудовників, а спроби захопити цю територію при міністрі оборони Анатолію Гриценку. Тоді Міноборони уклало договір на пайовий розвиток госпіталю з "клоном" відомим у Дніпрі забудовником "Созидатель". Але ця угода незабаром була скасована.

Популярні новини зараз
Українцям приготували приємний "бонус" до пенсії: хто у черзі на доплати Мобілізація жінок у травні: кому доведеться йти до ТЦК Не дуже "стародавня", але безбожно дорога: як виглядає монета в 50 копійок, яка може озолотити Попрощаєтесь зі своїм житлом? Що станеться з ухилянтами у новому законі про мобілізацію
Показати ще

А вже в 2007 році між військовим відомством і маловідомим ТОВ "Підприємство матеріального забезпечення "Райвел", зареєстрованим в передмісті Дніпра - сел. Ювілейне (зараз Слобожанське) був укладений договір "Інвестування та модернізації матеріально-технічної бази військового госпіталю", що припускав, що інвестор реконструює і перебудує його приміщення, поставивши туди сучасне медобладнання, а вивільнену площу використовує для своїх цілей.

Згідно з угодою, загальна площа госпітальних площ повинна була скласти 7620 кв. м. Територію медустанови планувалося "стиснути" до 0,72 га, на якій б розмістилися лікувальний корпус, площею 5950 кв. м і два адміністративних - 900 кв. м і 360 кв. м. Решту території госпіталю планувалося передати під комерційну забудову.

Передача об'єктів повинна була здійснюватися поетапно. Для цього в жовтні 2008 року було підписано додаткову угоду. Міністром оборони тоді вже був Єхануров, який пропрацював в 2005 році губернатором Дніпропетровщини. Сама ж передача військового майна відбувалася в обхід Кабміну.

Згодом на території госпіталю компанія отримала 4 лікувальних корпуси та підсобні приміщення. Тоді фірма УОМ звернулася в ВТБ за кредитом для покупки комплексу госпіталю. Але відразу ж після отримання кредиту у фірми почалися проблеми з ВТБ Банком, що не приховували свої цілі забрати земельну ділянку під себе.

Однак навесні 2015 року ФДМ подав до Господарського суду Дніпропетровщини позов з вимогою визнати угоди по передачі госпіталю приватним компаніям нікчемними та повернути його до держвласності.

Коли ж суди встали на сторону позивача, стало ясно, що закордонним банкірам не світить отримання контролю над активом, вони вирішили піти ва-банк: з подачі росіян було ініційоване банкрутство УГМ та отриманий контроль над комітетом його кредиторів.

У результаті цього Дніпро може втратити стратегічного об'єкта по незаконній схемі, вигідною Москві.