Перед Новим роком в інтернеті і звичайних магазинах з'являється величезна кількість різноманітної піротехніки. Тут і феєрверки, салюти і петарди. Чимало людей куплять щось з цього, щоб відчути святкову атмосферу сповна. Але це досить небезпечно, тому потрібно знати елементарні правила використання піротехніки, які ми зараз розповімо вам.

Де купувати піротехніку на Новий рік

Тут потрібно звертати увагу виключно на магазини піротехніки, де є всі потрібні сертифікати. Інакше ви ризикуєте дуже сильно поранитися. На самій упаковці повинні бути дата виготовлення, термін придатності, сертифікати та інструкція. Також зверніть увагу на те, щоб на упаковці був торговий знак офіційного розповсюдження, який дає розуміння того, що в руках ви тримаєте безпечний предмет і при правильному його використанні не завдасте шкоди собі та оточуючим.

Крім цього, потрібно обов'язково перевірити, в якому стані коробка. Вона повинна бути цілою, сухою, а гніт заклеєний спеціальним стікером.

Правила безпеки використання піротехніки

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Розписуватися буде не потрібно: коли повістка вважатиметься врученою Чому українцям необхідно заповідати майно вже зараз та як це зробити правильно Це має робити кожен, хто має смартфон: чохол і скло на екран не захистять
Показати ще

Звичайно, всі розуміють, що феєрверки – це не іграшка для дітей. Запускати їх можуть виключно дорослі. Але при цьому суворо дотримуючись правил інструкції і при запуску відходячи не потрібну відстань.

Використовувати піротехніку можна тільки на вулиці, подалі від житлових будинків і сухих дерев. Не можна використовувати в приміщеннях, на дахах, балконах або лоджіях, а також біля ліній електропередач.

Перед тим, як підпалювати гніт переконайтеся, що ви правильно тримаєте піротехніку і, що глядачі перебувають далеко від вас. Ні в якому разі не можна спрямовувати умовний салют у бік людей.

Не створюйте ефект «вау», тримаючи запалену петарду в руках довше зазначеного часу. Вона може вибухнути в руці і нанести опік, або зовсім пошкодити кінцівку.

Якщо ж ваш феєрверк не вибухнув, то не можна відразу бігти до нього і намагатися полагодити самостійно. Запізніла реакція може статися коли завгодно, тому краще просто утилізувати піротехніку у воді.

Дивіться: ТОП 10 правил безпечного поводження з піротехнікою. Як правильно запускати феєрверки?

Тепер ви знаєте правила використовувати піротехніки на Новий рік і це допоможе вам не отримати травми.