В Європейському Союзі почали розробляти нову контрольну систему ETIAS (Європейська система авторизації і інформації про подорож). Очікується, що сервіс буде автоматично перевіряти дані громадян, які подорожують по безвізу, відразу по декількох базах безпеки.

Фінальний варіант проекту, який затвердили в кінці квітня, передбачає, що люди, у яких немає громадянства Євросоюзу, повинні попередньо подавати заявку в режимі онлайн. Про це пише "Сегодня".

Голосування за проект Європарламент проведе в липні, і якщо все складеться вдало, то система офіційно почне працювати з 2021 року.

Реалізація проекту обійдеться Євросоюзу в 212 мільйонів євро, і це тільки на розробку сайту і мобільного додатку, а на щорічне обслуговування потрібно буде виділити додаткові 85 млн.

Популярні новини зараз
Подорожчання майже на 40%: українців чекає "сюрприз" у платіжках Два тарифи на воду: нові ціни встановили для мешканців багатоповерхівок та приватного сектору На школи тепер чекають масові перевірки: батьки домоглися свого Німеччина вводить суворі обмеження: як це вплине на українців
Показати ще

Перші три роки система працюватиме тільки для туристів, що прибувають до Європейського Союзу літаками і кораблями. А жителям чотирьох безвізових країн - Румунії, Болгарії, Хорватії та Кіпру - і зовсім не потрібно буде отримувати попередній дозвіл на поїздку.

При цьому європейці запевняють: для законослухняних українців проблем не буде.

"Переважна більшість заявників (як очікується, більше 95%) отримає позитивне рішення вже через кілька хвилин після оплати (7 євро на 3 роки), якщо не буде збігів з контрольними базами даних, контрольним списком ETIAS або порушень чітко визначених правил. З приблизно 5 % заявників, щодо яких буде виявлено збіг, 3-4%, як очікується, отримають позитивне рішення після перевірки даних", - відзначають в Єврокомісії.

За їх словами, система ETIAS - це не віза, адже українцям не доведеться збирати численні довідки, стояти черги до консульств і платити 35 євро збору.

"Попередня авторизація спростить перевірки на кордоні, забезпечить злагоджену оцінку ризиків і істотно зменшить кількість відмов у в'їзді на пунктах перетину кордону", - відзначили представники Європейської комісії.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.ua" писав про те, що ще одна країна Європейського Союзу вирішила від ідеї, що на роботу пріорітетніше брати своїх громадян, і спростила умови працевлаштування для іноземців, в тому числі і українців.