Напади на українців в Польщі можуть відбуватися як на побутовому грунті, так і на грунті розкрученої на вищому рівні ворожнечі.
Підпишись на наш Viber: новини, гумор та розваги!
ПідписатисяПро це повідомляє "Обозреватель"
Зокрема, заступник міністра закордонних справ України Василь Боднар зазначив, що українське МЗС постійно досліджує та реагує на побиття та інші знущання над українцями у Польщі.
"Це питання неодноразово обговорювалося з польською стороною. Наше меншість там навіть видало збірник, в якому зафіксовані випадки нетерпимості. Звичайно, це нас турбує. Під час кожної зустрічі це питання піднімається, тобто увагу польської сторони ми до цього залучили", - заявив Боднар. Однак, за його словами, не всі подібні випадки варто оцінювати однозначно. Як правило, такі акти нетерпимості розслідуються, особи, які вчинили такі дії, потрапляють під суд або платять штраф.
"Є ще один важливий момент - кількість українців в Польщі зростає. Відповідно в процентному обсязі це збільшує ймовірність таких випадків. Вони можуть виникати як на побутовому грунті, так і дійсно на рівні розкрученої на вищому рівні ворожнечі. Чи всі випадки пов'язані з національністю? Звичайно , немає. А є випадки, коли українці скоюють злочини в Польщі? Звичайно, теж є. Якщо проаналізувати всі ці моменти, то вийде зовсім інша картина", - вважає дипломат. Він підкреслив, що можна наполегливо кричати, що в Польщі не поважають українців, але якщо подивитися на статистичному рівні, то ситуація інша: 39 випадків на 2 млн - це багато?
"До того ж, є соціальний аспект - не секрет, що українці частково забирають роботу у поляків, іноді виникають побутові конфлікти. Хоча там і дефіцит на ринку праці, частина поляків, яка реагує агресивно, так не думає. Підтвердженням цьому є та ж статистика - суспільні настрої щодо українців в Польщі дійсно погіршилися. Якщо два-три роки тому рівень симпатій до українців був приблизно 30-32%, то зараз - 24%. Маються на увазі симпатії польського суспільства до українців. За соціальним або історичних причин? Треба розібратись", - підсумував заступник міністра.
Варто відзначити, що Литовський уряд вирішив встановити квоти для закордонних працівників на деякі професії у зв’язку інтенсивним зростанням імміграції з України.
"Може початися процес витіснення з ринку праці наших громадян, оскільки це більш дешева робоча сила", – заявив Матульоніс після засідання уряду в середу, 16 травня.
За його словами, зараз це питання найбільш актуальне через зростання кількості українських водіїв і будівельників.
При цьому квоти не будуть діяти у відношенні фахівців з високою кваліфікацією. За встановлення квот відповідатиме міністерство соціального захисту та праці, також планується залучити експертів з Центру науково-дослідного моніторингу та аналізу. Конкретні пропозиції будуть висунуті до жовтня цього року.
Також уряд вирішив посилити порядок відрядження громадян третіх країн в Литву – передбачається повернутися до системи дозволів на роботу.
При цьому кабінет міністрів Литви вирішив полегшити приїзд для громадян США, Японії, Південної Кореї, Канади, Австралії, Нової Зеландії – щодо них будуть застосовуватися вимоги, подібні з тими, що висуваються до громадян Євросоюзу.
За словами Матульоніса, уряд має намір скласти список затверджених "білих компаній" для видачі як національних багаторазових віз, так і видів на проживання, планується відмовитися від деяких надмірних вимог щодо надання документів.
Згідно статистики, в цілому за перші чотири місяці 2018 року до Литви прибули понад 12 тисяч іммігрантів. Порівняно з попередніми роками цей показник зріс у два рази.
Двох українців побили у Польщі через національність
Нагадаємо, раніше портал "Знай.ua" повідомляв, що Європа приготувала для заробітчан пекельний "подарунок".