До переліку обов'язкових і найбільш затратних платежів в Україні відносять податок на землю. Але кому і скільки потрібно платити, розуміють поки що не всі.

Найголовніше, чим слід керуватися - 206 стаття Земельного кодексу, яка визначає ключові пункти для земельних ділянок, долeй, паїв, а також землекористувачів.

Система нарахування

Щороку всі платники податків без врахування фізичних осіб до 1 січня самостійно обчислюють суму та подають декларацію не пізніше 20 лютого. Для цього існує спеціально встановлена форма, розбита на частки та періоди. Всі фінансові операції здійснюються у фіскальному органі за місцем розташування земельної ділянки.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Не наплутайте з показниками лічильників цього місяця: Нафтогаз звернувся до українців Є умова, вводять ліміт на 30 днів: що буде з тарифом на світло з 1 грудня Долари з "заначки" можуть розчарувати: почали діяти нові правила обміну валюти
Показати ще

Хто сплачує?

  • власники земельних часток (паїв);
  • власники земельних ділянок;
  • орендарі земельних ділянок держвласності (у тому числі постійні).

До цих категорій не входять підприємці, що платять "єдиний податок", господарські угіддя із зони відчуження, або обов’язкового відселення та посиленого радіоекологічного контролю, хімічно забруднені території, землі дорожнього господарства доріг загального користування; землі кладовищ, крематоріїв та колумбаріїв; землі, на яких розташовані дипломатичні представництва тощо.

Правила для фізичних осіб

Внести платіж потрібно не пізніше 60 днів після отримання повідомлення від фіскальної служби. Якщо вам його не надіслали, звертайтеся до до податкової інспекції за місцем розташування земельної ділянки, аби наступного місяця не отримати штраф (10% від суми, більше 30 днів – 20%).

Податкова ставка та пільгові категорії

Встановлюється місцевими радами, містить нормативну грошову оцінку, яка не повинна перевищувати трьох відсотків від їхньої нормативної грошової оцінки. До списку пільговиків відносять:

  • інвалідів першої і другої групи;
  • осіб, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років;
  • пенсіонерів (за віком), ветеранів війни та осіб, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”;
  • постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

Зміни в 2018-му році

З початку січня пільговим категоріям офіційно скасували обмеження на отримання ділянок, тоді як раніше можна було отримати тільки на одну ділянку за кожним видом. Наприклад, для гірничодобувних компаній - 25% від суми податку. Скасували також відповідальність за несплату в тому випадку, якщо вчасно не надійшло попередження.

Дивіться: правила використання земельних ділянок в Україні

Як повідомляв портал "Знай.ua", оприлюднено нову формулу розрахунку податків в Україні на 2018 рік.