Цього року квітень виявився найспекотнішим та найзасушливішим місяцем у Європі. Втім кінець травня, схоже, перейме естафету. Вже на початку тижня, 28 травня в Україну прийде справжня спека. Також на початок літа синоптики обіцяють пекельну погоду.Від зашквальних стрибків температур потерпали не тільки українці. У Пакистані у квітні зафіксували понад 50 градусів за Цельсієм.
Літо теж буде найспекотнішим за останні десятиліття, такий довгостроковий прогноз дають у метеорологічному інституті.

Яким буде літо 2018 в Україні

Сонце нагріє Україну на півтора градуса сильніше за середні значення останніх 30-ти років. Тобто +30 - це далеко не межа. Найгарячішим буде липень. Травневі дощі може ще будемо згадувати, як прекрасну пору.

Як змінюється клімат на планеті

В американському агентстві космічних досліджень NASA створили мапу зміни клімату, яка показує реальну ситуацію. Одночасно захід США, Аляска, Європа та Азія спостерігають весняну погоду, коли за календарем зима, йдеться в звіті Космічного агентства. Україна на карті температурних рекордів NASA потрапила на периферію неприродно теплої зони в Європі. Дивіться: Карта погоди від NASA

Як раніше повідомляв "Знай.ua", останній тиждень весни ознаменується в Україні переважно спекотною і сонячною погодою. Істотних дощів чекати не варто. Тільки 31 травня ймовірність дощів із грозами збільшиться на Заході, Півночі та в центральних областях країни. В українській столиці синоптик також прогнозує значне потепління.

"У столиці одяг на киянах світлішає, стає тонше - поступово в найближчі дні до +28 градусів. Дощі у столиці можливі 31 травня", - повідомляє Діденко.

У Закарпатській області біля села Ділове увечері 26 травня зсув паралізував трасу "Мукачево-Рогатин". Відомо, що внаслідок події ніхто з людей не постраждав. Також опублікувовані фото з місця сходження зсуву. Маса вологої землі з залишками старих і повалених дерев зійшла з крутого схилу прямо на трасу національного значення "Мукачево – Рогатин", яка після міжнародної траси "Київ – Чоп" є основною транспортною артерією Закарпаття. По обидві сторони від зсуву утворилася черга з автомобілів.