Пахомій Великий, пам'ять якого відзначається 28 травня, був єгипетським ченцем. Ще до прийняття християнства, будучи язичником, він вступив до армії імператора Костянтина. Його підрозділ в одному з походів тепло зустріли християни, від них Пахомій і дізнався про молоду релігію. Коли війна закінчилася, він хрестився, а пізніше заснував перший чернецький монастир.

У народі Пахому прозвали Теплим, або Бокогрієм, тому що з його свята встановлювалося справжнє тепло. Говорили, що черемхові ранки змінюються горобиновим теплом. З цього приводу існувало безліч прислів'їв та прикмет: «Прийшов Пахом — запахло теплом»; «На Пахома тепло — все літо тепле».

У цей день потрібно було сіяти пшеницю, що залишилася: «Прийшов Пахом Бокогрій — досівай пшеницю скоріше». А ось ніякі інші рослини садити на Пахома не рекомендувалося — особливо в полудень; вважалося, що будь-які посіви і посадки, крім пшениці, пропадуть. Це стосувалося різних овочів. Вважалося, що при висадці насіння і розсади в землю на Пахома капуста качанів не зав'яже і буде зіпсована гусеницями, огірки вийдуть кривими і гіркими, кабачки підуть у пустоцвіти, горох, квасоля і боби зростуть червивими.

Популярні новини зараз
Відключення електроенергії: українців попередили до чого готуватися, терор не минув безслідно Обігнала у ціні гречку: українські супермаркети підвищили вартість популярної крупи Тариф на газ у грудні змінили: хто платитиме по-старому, а хто дорожче Остання дзеркальна дата перед Новим роком: як правильно провести 12 грудня, щоб збулися бажання
Показати ще

Звертали увагу і на інші прикмети. Якщо на Пахома схід сонця був багряним — чекали грозного, пожежного літа. А якщо 28 травня квітнув ялівець – пора було починати сіяти ячмінь.

Прикмети та повір'я на Пахома Теплого

Яка погода на Пахома Теплого, таким літо буде.

Насичений червоний обрій на сході віщує спекотне літо з частими пожежами.

Дощ і вітер східний говорять про те, що негода скоро припиниться.

Якщо день теплий, то рибалка буде хорошою.

В небі після дощу видна веселка – негода більше не повернеться.

Ластівка не повертається в колишнє житло – це віщує пожежу. Якщо вона покинула вже насиджене місце – до великої біди.

Розорити ластівчине гніздо – великий гріх. Як покарання за скоєне можна осліпнути або втратити когось із рідних.

Нагадаємо, раніше інформаційний портал "Знай.uа" повідомляв про те, що 27 травня православна церква вшановує пам'ять святого Ісидора, перейменованого простим народом у Сидора.