Українського дисидента, колишнього політв'язня, громадського та політичного діяча Левка Лук'яненка поховають у вівторок, 10 липня.

Станеться це на Байковому кладовищі у Києві, натомість прощання з батьком Незалежності України відбудеться у селі Хотів на Київщині в його будинку.

Про це сповістив український письменник, публіцист і політик Володимир Яворівський на своїй сторінці у Facebook.

"Нарешті дружина Левка Надійка ухвалила остаточне рішення: у понеділок, 9 липня, Левком можна попрощатися в його будинку, у селі Хотові та у вівторок з 10:00 до 12:00 в Клубі Кабміну, що на вулиці Інститутській у Києві. Відспівування у Володимирському соборі пройде з 12:30 до 13:30. Поховання на Байковому", – зауважив він.

Популярні новини зараз
Штрафи від ТЦК зростуть вдвічі: ухилянтів добряче потрусять Штрафи за дрова: українцям підказали, як уникнути покарання за деревину на своєму подвір'ї Ощадбанк скасував обмеження для власників карток: що стане безкоштовним Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Згодом Яворівський уточнив, що прощання у Хотові розпочнеться о 14:00.

Раніше "Знай.ua" писав про те, що український дисидент і один з авторів акту "Про Незалежність України" Левко Лук'яненко помер від наслідків інсульту. Саме тому він напередодні потрапив в реанімацію у "Феофанії", передають українські телеканали.

Дружина Героя України Надія Лук'яненко також розповіла, що її чоловік давно мав проблеми зі здоров'ям і перехворів на лейкоз. Пізніше Лук'яненко мав проблеми з тромбами і лейкоцитами. Зазначимо, 24 серпня Лук'яненко виповнилося б 90 років.

Народився видатний українець 24 серпня 1928 року в селі Хрипівка на Чернігівщині.

В кінці 1944 року його відправили до школи в райвійськкомат для двотижневої військової підготовки, звідки забрали до лав Червоної Армії, незважаючи на вік, бо не зміг надати довідку про рік свого народження.

У 1953 році закінчив вечірню офіцерську школу і вступив на юридичний факультет Московського державного університету імені М. в. Ломоносова. 1954 одружився. Вів активне громадське життя.

У вересні 1958 за розподілом був спрямований штатним пропагандистом райкому партії в Радехівський район Львівської області, де й поселився з дружиною. Разом зі Степаном Вируном і Василем Луцькивим вирішили створити підпільну партію Українська Робітничо-Селянська Спілка (УРСС) і боротися за незалежну Україну.

У травні 1961 Львівський обласний суд засудив Лук'яненко до розстрілу за ст. 56 ч. 1 і 64 КК УРСР. Однак Верховний Суд замінив розстріл 15-ма роками позбавлення волі. Покарання відбував у Мордовії в таборі суворого режиму ЖХ 385/7, з 1967 року три роки у Владимирській тюрмі, потім знову в Мордовії.