14 жовтня усі віруючі люди відзначають одне з найважливіших церковних свят року - Покров Пресвятої Богородиці. У народі воно вважається межею між зимою і восени, тому не дивно, що традицій і народних прикмет, пов'язаних з торжеством дуже багато. І тому ми вирішили розповісти, що обов'язково потрібно зробити Покрову Пресвятої Богородиці.

Покрова Пресвятої Богородиці 2017: що потрібно зробити свято

У першу чергу потрібно сказати про те, що Покрова Пресвятої Богородиці – прекрасне свято для незаміжніх, але сильно бажаючих цього, жінок. Вони повинні прийти до церкви ще до початку святкового богослужіння і поставити свічку біля Богородиці, і після цього помолитися їй, і попросити бажаного. Вважається, що саме в це свято, вона точно допоможе.

Незважаючи на те, що багато традицій Покрови Пресвятої Богородиці вже зовсім неактуальні, деякі люди, все-таки намагаються їх дотримуватися. Так, наприклад, у селах печуть пироги і млинці, і залишають в кутах будинку. Робиться це, щоб задобрити домовика. А ввечері, теж для нього, влаштовують гучні гуляння.

Крім цього, на Покрову Пресвятої Богородиці потрібно було подавати дарунки бідним, сиротам і всім, хто потребує цього. Також, господині пекли млинці не тільки заради домовика. Вважалося, що чим більше буде в будинку млинців на Покрову, тим тепліше вдома буде взимку.

Популярні новини зараз
Гороскоп на п'ятницю 22 листопада для всіх знаків Зодіаку: день для змін та простих радостей Багатогодинні черги до ТЦК відміняються: у "Резерв+" запрацювала довгоочікувана функція Пенсіонерам приготували доплати: хто отримає надбавку до пенсії понад 2 тисячі гривень Пропрацював 40 років, а пенсія мізерна: у ПФУ звернулися до українців, сподобається не всім
Показати ще

Варто відзначити, що за традицією, на Покрову повинен випасти перший сніг. І люди вважають, що він володіє особливими якостями. Тому, якщо вмитися ним, то можна зберегти молодість і красу. З іншого боку, це просто прикмети на Покрову Пресвятої Богородиці, і сніг може тільки погіршити ваше здоров'я.

Ще один важливий ритуал на Покрову – це розпалювання багаття. Але воно має бути без гілок. А горів тільки мох. Вважалося, що таке багаття, точніше дим від нього, очистить вашу душу й збереже її від злих сил.

Покрова Пресвятої Богородиці: історія свята

Нагадаємо, що Покрова Пресвятої Богородиці відзначається 14 жовтня.