Для початку процедури помилування українського політв'язня Олега Сенцова він має самостійно звернутися до президента Росії Володимира Путіна з відповідним проханням.

Про це йдеться у відповіді матері Сенцова від Управління з забезпечення конституційних прав громадян при Адміністрації президента РФ.

В Адміністрації заявили, що прохання матері Олега Людмили Сенцової спрямували до тимчасового виконувача обов’язків губернатора Ямало-Ненецького округу для його попереднього розгляду.

"Разом з тим пояснюємо, що відповідно до Положення про порядок розгляду клопотань про помилування в Російській Федерації,…процедура помилування починається з особистого клопотання засудженого про помилування, в якій він звертається до президента РФ у письмовій формі через адміністрацію виправної установи, де він відбуває покарання", - йдеться у відповіді АП Росії до матері Сенцова.

В АП Росії додали, що після того, як засуджений напише клопотання про помилування, його мають направити до комісії з питань помилування. При його розгляді "враховуються клопотання інших осіб (в тому числі родичів)".

Також у відповіді йдеться, що остаточне рішення про помилування ухвалює президент Росії.

Популярні новини зараз

Погода зжалиться над українцями перед опалювальним сезоном, синоптик Діденко обрадувала прогнозом: в яких регіонах буде сухо і сонячно

Українські студенти та викладачі розповіли, як ставляться до дистанційки: "Абсурдне рішення"

З 1 жовтня зміняться тарифи на всі комунальні послуги: скільки заплатимо за опалення, газ і воду

Після скандалу в Києві Instasamka "присмокталася" до тіла в капюшоні: на це дивляться наші діти

Показати ще

Разом з тим варто відзначити, що раніше сестра українського політв'язня Олега Сенцова, Наталя Каплан попросила не поширювати інформацію про можливе звільнення режисера, оскільки цим можна йому лише нашкодити.

"Ніч була жахлива. Будь ласка, давайте зробимо висновки. Будь ласка, не треба дзвонити мамі Олега до тих пір, поки інформація не підтверджена. Тим більше вночі, тим більше стороння людина. Навіть якщо ви, дійсно, дізналися, що Олега відпускають, не треба видавати НІЯКОЇ інформації, поки він не покине Росію. Така передчасна інформація, навіть будучи правдою, може нашкодити ситуації. Всі ми бачимо, як все нестабільно в царстві стабільності", - попросила Каплан.

Крім того адвокат Олега Сенцова Дмитро Дінзе заявив, що український режисер, насправді виглядає гірше ніж на фотографіях, отриманих вчора уповноваженою Верховної Ради України з прав людини Людмилою Денисовою.

"Цю фотографію, наскільки я зрозумів, в той же день зробив на прохання Тетяни Москальковой омбудсмен Ямало-Ненецького автономного округу Анатолій Сак. Він сфотографував Олега в тому стані, в якому він знаходиться. Але знімок передає не всі — насправді він виглядає ще гірше", - зазначив Дінзе.

Сенцов дуже схуд, але тримається добре, - Светова

Нагадаємо, Макрон підказав Путіну, що робити з Сенцовим.

Як повідомляв "Знай.ua", сестра Сенцова зізналася, за що йому мститься Путін.

Також "Знай.ua" писав, що Росія спростувала інформацію про звільнення Сенцова.