Незаконно засуджений у Росії український режисер Олег Сенцов не отримує листи через проблеми з цензором, який їх попередньо вичитує. Раніше в одному зі своїх листів Сенцов запитував, чи цікавиться хтось його голодуванням, адже йому не передають листи.

Про це розповіла двоюрідна сестра політв’язня Наталія Каплан.

Раніше в одному зі своїх листів Сенцов запитував, чи цікавиться хтось його голодуванням, адже йому не передають листи.

"Я так розумію, що виникла проблема з цензором, і листів він не отримує вже тиждень, може більше. Утворився інформаційний вакуум. Він і так насилу розуміє, що відбувається у світі, відривками збирає, а зараз взагалі нічого", – розповіла сестра Сенцова.

Вона додала, що цензор може бути у відпустці, проте це є внутрішньою проблемою колонії, яку мають вирішити.

Каплан також зазначила, що в листі до неї Сенцов просив більше не писати йому, що свобода поруч.

Популярні новини зараз
Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії 30 вересня: як зберегти щастя своєї сім'ї, заборони важкого дня У "Нафтогазі" дали пораду українцям, як вигідніше споживати газ та платити менше Через борги за комуналку заберуть майно: хто може залишитися ні з чим На кордоні з Казахстаном росіяни бомжують в целофанових вігвамах, а на росії їм вже готують нари чи іржавий автомат
Показати ще

"Таке враження, що він зовсім втратив надію", – додала сестра політв’язня.

Разом з тим варто відзначити, що у прес-службі уповноваженої з прав людини в Росії Тетяни Москалькової стверджують, що стан Сенцова "відносно стабільний".

"Я вчора розмовляв з уповноваженим з прав людини в Ямало-Ненецькому автономному окрузі Анатолієм Саком, він на моє прохання дзвонив лікаря, який спостерігає Олега Сенцова в колонії. За словами лікаря, стан відносно стабільне", - заявили у Москальвокої.

Разом з тим варто відзначити, що український режисер, політв'язень Кремля Олег Сенцов, ув'язнений у колонії міста Лабитнангі в Росії, перебуває у поганому стані. Зокрема, у нього сильно знизився гемоглобін, що призвело до анемії, а також дуже низький пульс, близько 40 ударів на хвилину.

Про це повідомив адвокат Дмитро Дінзе після відвідин Сенцова. Він розповів, що в українського режисера виникли дуже серйозні проблеми з серцем. Більше того адміністрація колонії вже кілька разів намагалась переконати його виїхати на лікування до місцевої лікарні, або ж будь-якої іншої.

Крім того він повідомив, що стан режисера погіршується, ще й через те, що у колонії, де він перебуває стало дуже тепло, а в нього нині погана переносимість спеки. Олег відчуває слабкість в усьому тілі.

На питання про те, чи є можливість, що Сенцов припинить голодування, адвокат відповів, що припиняти голодування політв'язень не планує.

Також українець заявив, що він проти примусового переведення його до цивільної лікарні міста, де він відбуває покарання, адже працівники закладу ставляться до нього дуже агресивно.

Він також проти переведення його у лікарню деінде, "оскільки просто не витримає етапування і може померти".

Слабкий пульс і анемія: стан Олега Сенцова погіршився

Нагадаємо, як виглядає "поїзд смерті", на якому хочуть переправляти Сенцова.

Як повідомляв "Знай.ua", у Кремі прочитали лист від матері Сенцова.

Також "Знай.ua" писав, що Денисова просить відправити Сенцова до лікарні, доки не пізно.