Минуло 80 днів, як політв’язень Кремля Олег Сенцов оголосив про голодування. Того торутри тривають і стан з кожним днем погіршується. Уповноважена Верховної Ради України з прав людини Людмила Денисова звернулася до російської омбудсмена Тетяни Москалькової з проханням перевести Сенцова до лікарні.

Про це написала Денисова на своїй сторінці в Facebook.

За словами Денисової, Олегу Сенцову просто необхідно зараз знаходитися під наглядом лікарів та у спеціалізованому закладі, де є спеціалісти з ендогенного харчування.

Адже в Лабитнангі, де Сенцов знаходиться в колонії, немає фахівців, які могли б вивести його з процесу голодування.

Популярні новини зараз
Окупанти не полишають спроб форсувати Сіверський Донець — виходить знову "Чорнобаївка" Перемогу Україні забезпечать жінки: екстрасенс Макс Гордєєв розповів про контрнаступ ЗСУ на росію і смерть путіна "Я вам зараз покажу": журналістка ТСН засняла Марічку Падалко перед ефіром "Мені це подобається": Том Круз доглядає за Кейт Мідллтон, поки принц Вільям "клацає" на прем'єрі
Показати ще

"Від перебування в міській лікарні Лабитнангі Олег відмовився. Але там і немає фахівців, які можуть вивести його з процесу голодування. Вихід з голодування значно небезпечніше, ніж сам процес голодування, і будь-яка похибка може стати фатальною. Такі фахівці є в Інституті професора Миколаєва в Москві і в Київському НДІ геронтології. Тому я попросила Тетяну Москалькової, щоб вона організувала переклад Олега в московський інститут, або ж в лікарню, в якій є фахівці з ендогенного харчування. я сказала їй, що поїздом / етапом він точно не доїде, необхідний літак санітарної авіації. Потрібно врятувати людині життя", - зазначила Денисова.

Вона також додала, що ситуація зі станом Олега Сенцова вимагає швидкого реагування. Не дивлячись на це, за словами Денисової, в Росії до цих пір відмовляються обміняти Сенцова на одного з російських політв'язнів, які перебувають в Україні.

"Йшлося і про можливий обмін Олексія Сеікова на Олега Сенцова. Тетяна Москалькова сказала, що є юридичні нюанси - Росія вважає Олега Сенцова громадянином Російської Федерації, тому обмін громадянина Росії на громадянина Росії неможливий", - зазначила Денисова.

На її зауваження, що є документальне підтвердження з боку Росії українського громадянства Сенцова, російська омбудсменка помітила, що "всі кримчани, які не відмовилися від громадянства РФ, автоматично набувають російське громадянство".

Дивіться: Сенцов та голодування за ґратами

Нагадаємо, Олег Сенцов передав сестрі Наталі Каплан шокуючого листа, в якому наголосив, що "кінець близький".

Як повідомляв раніше "Знай.ua", українка повторила страшний експеримент Сенцова.

Також "Знай.ua" писав, що за словами держсекретаря МЗС України, по всьому світу затримано або вже засуджено більше 10 тисяч українців.