Українська православна церква має право отримати автокефалію, так як вона є "материнською" для Російської православної церкви.

Таку заяву зробив президент України Петро Порошенко в ефірі одного з сербських телеканалів, передає прес-служба глави держави.

Крім того, президент зазначив, що сьогодні Росія намагається завадити Україні мати незалежну церкву.

"Кожна країна має право на незалежну церкву. 28 липня ми відзначатимемо 1030-річчя хрещення України. Саме тоді була створена Українська церква. В України є мати-церква - Константинополь. А потім Україна була "матір'ю" для російської православної церкви. Саме так, а не навпаки. А сьогодні Росія бажає перешкодити нам мати свою незалежну церкву. Російська церква - церква країни-агресора. Українська церква - церква для українців. Це велика різниця", - підкреслив він.

Крім того, Порошенко заявив, що більше половини українських громадян підтримують автокефалію Української православної церкви.

Популярні новини зараз

Прес-марафон Володимира Зеленського: скандал з пресою, щупальця олігархів і головні помилки

Головний хореограф "Танці з зірками" Шоптенко зробила гучну заяву перед фіналом: "Відправлюся на..."

Тоня Матвієнко показала, хто в них вдома головний: підкоряється навіть Арсен Мірзоян

"Холостячка" Ксенія Мішина зізналася, чого хотіла найбільше за все, Олександр Еллерт до цього не додумався

Показати ще

"Я сподіваюся, що з Божою допомогою ми отримаємо автокефалію Української церкви. Підтримка інших для нас багато значить", - підкреслив президент.

Як повідомляв раніше портал "Знай.uа", в Константинополі ніколи не визнавали церковної влади Москви над Україною. Про це заявив Вселенський Патріарх Варфоломій.

Як передає прес-служба Вселенського патріархату, Вселенський Патріарх Варфоломій, підкреслив, що Константинополь не дозволяв передавати території України кому-небудь, крім права хіротонії Київського митрополита в Москві на умовах його обрання соборно в Києві на місцевому Соборі і при безумовному згадці Вселенського Патріарха".

Також портал повідомляв про те, що зустріч представників православних церков відбулася в залі офіційних зустрічей вселенського патріархату в Стамбулі. Але сам діалог проходив за закритими дверима, йдеться у сюжеті програми "Подробиці" на Інтер-каналі.

Очолив переговори святіший вселенський патріарх Варфоломій перший. Переговори тривали більше шести годин. Священики говорили про ситуацію, яка склалася в українській православній церкві та шляхи її вирішення.